Tylko remis w Świdniku

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski z dużym niedosytem wróciły ze Świdnika, gdzie mierzyły się z Avią. Jedenastka Damiana Panka przez łącznie 70 minut prowadziła na trudnym terenie przy Sportowej, by ostatecznie wywieźć z niego zaledwie punkt. Gole dla radzynian w zremisowanym 2:2 meczu zdobywali Mateusz Majewski i Piotr Zmorzyński.

Już po niespełna trzech minutach Krzysztof Stężała musiał skapitulować. Adam Nowak był jednak, dobijając strzał Mateusza Wołosa, na spalonym. Pierwszy kwadrans upłynął pod znakiem przewagi Avii, jednak Stężała pozostawał niemal bezrobotny. W 17. minucie wszystko się zmieniło. Mateusz Majewski popędził sam, ogrywając Roberta Kazubskiego i strzelił w długi róg! W drugiej części pierwszej odsłony baardzo aktywny był młodziutki, debiutujący w pierwszym składzie, Grzegorz Romaniuk. W 25' gry 18-latek strzelił tuż obok bramki, w sytuacji sam na sam. Romaniuk uruchomił Piotra Zmorzyńskiego, jednak podanie przeciął Michał Maciejewski. Końcówka to ataki ekipy Jacka Ziarkowskiego, które nie przynosiły konkretnych efektów.

Po przerwie długo wydawało się, że wynik nie ulegnie już zmianie. Dobrą okazję miał Krystian Mroczek, ale w sytuacji sam na sam powstrzymał go Krzysztof Stężała. W 71. minucie Białek po raz kolejny dośrodkowywał ze stojącej piłki i tym razem skuteczny był Mroczek. Po chwili zrobiło się 2:1! Radzynian do zwycięskiej wydawało się bramki poprowadził Piotr Zmorzyński, który wykończył indywidualną akcję. W jednej z pierwszych z doliczonych minut Przemysław Kanarek otrzymał czerwoną (za drugą żółtą) kartkę. Po chwili jego były kolega z Wisły Puławy, Karol Kalita strzelił z 30 metrów i Stężała musiał skapitulować.

W przyszłym tygodniu radzynianie podejmą KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Avia Świdnik - Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski 2:2 (0:1)
Bramki: Krystian Mroczek 71', Karol Kalita 90+4' - Mateusz Majewski 17', Piotr Zmorzyński 78'

Avia: Zacharski - Kazubski, Maciejewski, J. Szymala (75' Kozłowski), Barański, Nowak (59' Kalita), Orzędowski (84' Jeleniewski, 87' Feret), Wołos, Mroczek, Czułowski, Białek.

Orlęta: Stężała - Kanarek, Zarzecki, Konaszewski, Szymala, Powałka, Borysiuk, Zuber (62' Kot), Romaniuk (75' Pawlina), Zmorzyński (90' Mazurek), Majewski (90' Piątek).

Żółte kartki: Robert Kazubski, Karol Barański- Patryk Szymala, Rafał Borysiuk, Arkadiusz Kot, Przemysław Kanarek
Sędziował: Mateusz Nowak (Stalowa Wola).