Udany pościg Orląt

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski zremisowały na własnym boisku z jednym z faworytów całej III ligi - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Radzynianie zmuszeni byli gonić wynik, bowiem po 50 minutach przegrywali 0:2.

Początkowe minuty spotkania przebiegały pod dyktando gości, jednak nie przekładało się to na zagrożenie bramki Orląt. Zawodnicy gospodarzy spokojnie przyjmowali na swojej połowie ataki KSZO i starali się grać z kontry .Należy odnotować groźny strzał Grunta w 22 minucie zablokowany ofiarnie na siódmym metrze przez Konaszewskiego. W odpowiedzi Kot wycelował w okienko Wierzgacz dobrą interwencją nie pozwolił na objęcie prowadzenia przez gospodarzy. Przyjezdni jeszcze bardziej podkręcili tempo gry i uzyskali wyraźną przewagę. Gil miał okazję do strzału, zbyt długo kiwał w polu karnym i stracił piłkę. Przewaga uwidoczniła się w kilku rzutach rożnych. Z kolei, dość nieoczekiwanie, w 39 minucie piłkarze KSZO zamienili na bramkę... wrzut z autu. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska najwyżej wyskoczył Michał Grunt i uderzeniem głową pokonał Stężałę. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Druga połowę lepiej rozpoczęli goście. Znowu stały fragment zadecydował, że Orlęta dostały w 49 minucie drugiego gola. Wrzucona z rzutu rożnego piłka po” główce” jednego z piłkarzy KSZO odbiła się od słupka a zamykający akcję Michał Stachurski nie miał problemów z umieszczeniem jej głową w radzyńskiej bramce .Dwie minuty późnej Stachurski był mniej precyzyjny kiedy po rzucie rożnym głową strzelił obok słupka. Wysokie tempo gry i nietypowa jak na wrzesień upalna pogoda spowodowały ubytek sił, bardziej widoczny u zawodników gości. Usatysfakcjonowani dwubramkowym prowadzeniem zaczęli grać na czas i nieco ostrzej, za co sędzia w ciągu kilku minut pokazał dwie żółte kartki strzelcowi pierwszej bramki Gruntowi. Orlęta grając w przewadze zwietrzyły szansę i przystąpiły do bardziej zmasowanych ataków. W 62 minucie w polu karnym z tyłu został podcięty Bartek Powałka. Sędzia bez wahania pokazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Rafał Borysiuk i strzałem w środek bramki przywrócił nadzieję drużynie i kibicom na korzystny rezultat. Kontaktowy gol uskrzydlił Orlęta i przypuścili szturm na bramkę KSZO .Dobre okazje na zmianę rezultatu spotkania mieli Majewski, Zmorzyński i wprowadzony za Borysiuka Rycaj. Najwyższy kunszt bramkarski Wierzgacza oraz ofiarne interwencje obrońców pozwoliły przyjezdnym na utrzymywanie korzystnego dla siebie wyniku. Pochłonięci atakami gospodarze zapomnieli o obronie , Jamróz dwukrotnie nie wykorzystał doskonałych okazji bramkowych. Zmasowane ataki podopiecznych Damiana Panka przyniosły efekt tuż przed zakończeniem spotkania. Dośrodkowanie Piotrka Zmorzyńskiego w 89 minucie trafiło do Karola Rycaja, wychowanek radzyńskiej drużyny bardzo ładnym uderzeniem z woleja doprowadził do remisu. W doliczonym czasie gry Mateusz Majewski mógł przechylić szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy. Indywidualną akcję zakończył mocnym uderzeniem , Wierzgacz był jednak na posterunku. Mecz zakończył się remisem 2 : 2.

Spotkanie miało dwa oblicza. Blisko godzina gry należała do gości, Orlęta cofnęły się do obrony wyprowadzając kontrataki. Ostatnie pół godziny to dominacja gospodarzy, którzy w tym fragmencie gry wykazali wyższość nad kandydatem do awansu. Moim zdaniem zespół trenera Tadeusza Krawca był najlepiej grającą drużyną z którą dotychczas grała radzyńska jedenastka.

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2:2 (0:1)
Bramki: Rafał Borysiuk 62' (rzut karny), Karol Rycaj 89' - Michał Grunt 39', Michał Stachurski 49'

Orlęta: Stężała - Kanarek, Zarzecki, Konaszewski, Szymala, Powałka, Borysiuk (82' Piątek), Kot (69' Rycaj), Zmorzyński, Romaniuk (51' Iwańczuk), Piątek.

KSZO: Wierzgacz - Pietrasiak, Stachurski, Podstolak, Łatkowski, Bełczowski, Mianowany (69' Czajkowski), Burzyński (86' Mężyk), Gil (90' Ferens), Kapsa (60' Jamróz), Grunt.

Żółte kartki: Michał Grunt x2, Jakub Kapsa
Sędziował: Radosław Wąsik (Lublin).