Porażka w jaskółczym gnieździe

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski przegrały w sobotnie popołudnie w Tarnowie z tamtejszą Unią. Podopieczni Damiana Panka ponieśli tym samym czwartą porażkę w sezonie i po 11 seriach gier zajmują miejsce w strefie spadkowej grupy IV III ligi.

Od początku spotkania Unia Tarnów przejęła inicjatywę. Nic dziwnego, bowiem tarnowianie u sebie nie zwykli przegrywać, akazdy grający tam team musi spodziewać się ciężkich warunków. Pierwsze minuty to jednak dość udane próby odgryzania się ze strony radzynian. Pierwsza bramkowa okazja miaa miejsce w 9. minucie. Marcel Tyl uruchomił Artura Białego, a 25-letni snajper z bliska pokonał Adriana Wójcickiego. Mimo strzelonego gola, tarnowianie wciąż szukali swoich szans w wysokim presingu. W 26. minucie Wójcicki wybiegł na przedpole, wybił piłkę, do której dopadł Artur Hebda. Pomocnik z Tarnowa uderzył mocno z 40 metrów, a piłka wpadła do siatki. Do przerwy było 2:0, a w dalszych fragmentach pierwszej odsłony gra była dość wyrównana.

Po zmianie stron bardzo szybko odżyły nadzieje fanów z Radzynia. W jednej z pierwszych akcji sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym Unii. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Rafał Borysiuk. Dwa rzuty rożne, w 54. i 55. minucie, również mogły przynieść gole. Najpierw swojego golkipera mógł zaskoczyć Marcel Tyl, a po chwili piłka trafiła w poprzeczkę po przypadkowym strąceniu jednego z przyjezdnych. Druga godzina gry rozpoczęła się z kolei od nieuznanego przez arbitrów gola dla gości. Druga odsłona obfitowała w wiele sytuacji pod obiema bramkami. W 77' po dośrodkowaniu Borysiuka piłka zatrzymała się na poprzeczce.

8 października Orlęta zagrają w Jarosławiu z JKS-em 1909.

Unia Tarnów - Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski 2:1 (2:0)
Bramki: Artur Biały 9', Artur Hebda 26' - Rafał Borysiuk 48' (rzut karny)

Unia: Lisak - Jamróg, Bartkowski, Kazik, Węgrzyn, Chłoń, Hebda (78' Niemiec), Tyl (68' Witek), Sojda (56' Popiela), Biały, Drozdowicz.

Orlęta: Wójcicki - Kanarek, Mazurek, Konaszewski, Szymala, Powałka (80' Melnyczuk), Borysiuk, Kot, Zmorzyński (80' Wrzesiński), Rycaj (46' Piątek), Majewski (85' Leszkiewicz).

Żółte kartki: Marcel Tyl, Piotr Drozdowicz, Łukasz Popiela - Arkadiusz Kot
Sędziował: Damian Gawęcki (Kielce).