Z Oświęcimia z pustymi rękami

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski przegrały w Oświęcimiu z tamtejszą Sołą 1:2. Podopieczni Damiana Panka zaprezentowali się w sobotnim spotkaniu nie najgorzej, jednak - już po raz ósmy w sezonie - wracają z wyjazdu bez pełnej puli.

Od pierwszych minut spotkania w Oświęcimiu przyjezdni byli stroną przeważającą, jednak brakowało im najważniejszej ze statystyk, czyli goli. Co prawda swoje sytuacje po strzałach z rzutu wolnego dwukrotnie miał Patryk Szymala, a dwa razy piłka przechodziła wzdłuż oświęcimskiego pola karnego, jednak nie przełożyło się to na gole. W 43. minucie gry Konrad Kasolik okazał się najsprytniejszy w polu karnym i ustalił wynik pierwszej odsłony.

Po przerwie bardzo długo wydawało się, że grające po prostu lepiej od rywala Orlęta prędzej czy później doprowadzą do remisu. Dobrą sytuację ku temu miał Mateusz Majewski. Damian Panek zdecydował się na dwie zmiany, które miały dodać gospodarzom jakości. Tymczasem na kwadrans przed końcem kolejny stały fragment dał miejscowym dwubramkowe prowadzenie. Raz jeszcze na listę strzelców wpisał się Kasolik. W końcówce o zmniejszenie strat - wykorzystując dośrodkowanie Rafała Borysiuka - postarał się Paweł Piątek. Na wyrównanie gościom nie starczyło już czasu.

W przyszłą niedzielę o 13:00 podejmiemy Cosmos Nowotaniec.

Damian Panek o spotkaniuDamian Panek: - Rozgrywaliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę, nie pamiętam dawno, byśmy tak dobrze prezentowali się poza swoim boiskiem. Wydawało się, że wszystko mamy pod kontrolą, ale w końcówce dostaliśmy gola do szatni. Po przerwie próbowaliśmy ruszyć do przodu, odkryliśmy się i niejako efektem tego było trafienie na 2:0. W końcówce przeważaliśmy, ale stać było nas tylko na trafienie kontaktowe. Wszystkie gole padały dziś po stałych fragmentach - dla gości po rzutach rożnych, dla nas po wolnym. Po raz kolejny dwudniowy wyjazd przynosi nam zero w rubryce uzyskanych punktów. Są symptomy lepszej gry, ale jest to dla nas marne pocieszenie. Pomimo osłabień kadrowych w końcówce rundy prezentujemy się dobrze.

Soła Oświęcim - Orlęta Radzyń Podlaski 2:1 (1:0)
Bramki: Konrad Kasolik 43', 74' - Paweł Piątek 89'

Orlęta: Wójcicki - Wrzesiński, Leszkiewicz, Mazurek, Szymala - Kot, Borysiuk - Rycaj (65' Piątek), Kanarek (72' Iwańczuk), Zmorzyński - Majewski.

Żółte kartki dla Orląt: Arkadiusz Kot, Marek Leszkiewicz, Damian Iwańczuk
Sędziował: Damian Gawęcki (Kielce).