Motor znowu za silny

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski przegrały 0:3 (0:0) w Lublinie z tamtejszym Motorem. Podopieczni Damiana Panka zanotowali tym samym siódmą porażkę w sezonie. Wynik mógłby być dużo korzystniejszy, jednak - po raz drugi z rzędu przeciwko Motorowi - o wszystkim zadecydowała nieudana końcówka.

Od początku spotkania Motor Lublin był stroną, która miała za zadanie grać atakiem pozycyjnym. Podopieczni Jacka Magnuszewskiego z rzadka byli jednak w stanie na poważnie zagrozić Krzysztofowi Stężale. W 4. minucie gola strzelił nawet Marcin Michota, jednak asystent sędziego sygnalizował spalonego. Po chwili 19-latek podawał do Pawła Kaczmarka, a tego powstrzymał „Stężi". Mecz toczył się w naprawdę dobrej, kibicowskiej atmosferze, której nie dorównywali piłkarze. W doliczonym czasie gry Tomasz Tymosiak strzelał sprzed pola karnego, ale górą był Stężała. Po chwili Maciej Łamasz wyrzucił z boiska Arkadiusza Kota, który zaliczył - już drugie w tym spotkaniu - bardzo twarde wejście w środku boiska.

Grające w osłabieniu Orlęta nie mogły zmienić swojej ostrożnej taktyki. W 54. minucie świetnie na radzyńską bramkę uderzał Piotr Piekarski, jednak raz jeszcze lepszy był Krzysztof Stężała. 36-latek został pokonany w 80. minucie, gdy Kamil Stachyra dośrodkował z prawego skrzydła. Wrzutkę przeciął, nieupilnowany przez nikogo, Paweł Kaczmarek. Dziesięciu radzynian próbowało szukać swojego szczęścia, jednak mądrze grający lublinianie nie zamierzali oddać inicjatywy i zasłużenie zapisali sobie na koncie kolejne trzy punkty. Jedyny moment, w którym goście mogli zmienić wynik, miał miejsce w 86. minucie. Wówczas jeden z radzynian nie trafił w piłkę po rzucie rożnym. W samej końcówce Motor zanotował jeszcze dwa ciosy. Najpierw Kaczmarek ładnie podał do niedawnego zawodnika naszego klubu - Damiana Szpaka, a następnie... skopiował swój wyczyn, kończąc mecz z golem i dwiema asystami.

Za tydzień koniec rundy jesiennej. 12 listopada o 13:00 do Radzynia Podlaskiego zawita Spartakus Daleszyce.

Motor Lublin - Orlęta Radzyń Podlaski 3:0 (0:0)
Bramka: Paweł Kaczmarek 80', Damian Szpak 90+2', 90+3'

Motor: Socha - Falisiewicz, Gieraga, Tadrowski, Dikij - Michota (76' Szysz), Tymosiak, Bednara, Piekarski (64' Stachyra), Kaczmarek - Zaniewski (67' Szpak).

Orlęta: Stężała - Wrzesiński, Leszkiewicz, Mazurek, Szymala (49' Rycaj) - Kot, Borysiuk - Iwańczuk (61' Romaniuk), Kanarek, Zmorzyński - Majewski (76' Melnyczuk).

Żółte kartki: Iwan Dykij - Arkadiusz Kot x2
Czerwona kartka: Arkadiusz Kot 45+2' (dwie żółte)
Sędziował: Maciej Łamasz (Jarosław).