Falstart Orląt

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski bardzo długo toczyły wyrównany pojedynek z wyżej notowaną Garbarnią Kraków. Podopieczni Damiana Panka pod koniec spotkania dwukrotnie dali się zaskoczyć. Krakowianie - dzięki golom Michała Kitlińskiego z 75. oraz Michała Góreckiego z 77. minuty - odnieśli wygraną 2:0. Więcej wkrótce.

Pierwsze akcje meczu wlały nadzieje w serca licznie przybyłych na stadion przy Warszawskiej kibiców. Zaczepne akcje Zmorzyńskiego, Rycaja i Szymali nie przyniosły jednak bramki Orlętom. Przyjezdni szybko ochłonęli i agresywnie grający Siedlarz siał spustoszenie wśród obrońców Orląt. Najlepszą okazję doświadczony napastnik Garbarni miał w 30 minucie kiedy kilkunastu centymetrów zabrakło aby umieścił piłkę w bramce gospodarzy. Pięć minut później stojący przy słupku Stężała obronił uderzenie z najbliższej odległości głową Piszczka. Orlęta miały dwie okazje na gola do szatni. Pierwszym razem Puton nie doszedł do podania Zmorzyńskiego, następnie Rycaj będąc na piątym metrze przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki gości.

Od początku drugiej połowy Garbarze podkręcili tempo gry i kilkakrotnie bardzo groźnie było pod bramką Stężały. Jednak bliżej zdobycia bramki byli gospodarze. W 52 minucie zza pola karnego strzelał Rafał Borysiuk i Marcin Cabaj z najwyższym trudem obronił kąśliwe uderzenie kapitana radzyńskiego zespołu. Była to ostatnia dobra okazja bramkowa Orląt. W miarę upływu czasu zaznaczała się przewaga Garbarni. W 55 minucie Stężała obronił strzał po ziemi z dziesięciu metrów Ogara, cztery minuty później piłka zaplątała się w nogach stojącego blisko bramki Siedlarza i obrońcy skutecznie interweniowali. Pomimo dobrych okazji napastnicy gości nie potrafili zmusić do kapitulacji doświadczonego Krzyśka Stężały. Trener Mirosław Hajdo dokonał zmian, co jak się okazało było dobrym posunięciem. Wprowadzeni zawodnicy zadecydowali o wyniku spotkania. Grający kilka minut Michał Kitliński w 75 minucie z metra pokonał bramkarza Orląt, dwie minuty później następny zmiennik Michał Górecki ustalił wynik na 2:0 dla Garbarni. Po błyskawicznej stracie dwóch bramek Orlęta starały się ambitnie odpowiedzieć, jednak drużyna Damiana Panka miała zbyt mało atutów, aby zmienić niekorzystny dla siebie rezultat.

O ile w pierwszej połowie Orlęta dorównywały grającej solidny futbol drużynie Garbarni to w drugiej części spotkania wyraźnie odstawały poziomem od rywala z górnej półki. Na tle rozumiejących się doskonale podopiecznych Mirosława Hajdo wyraźnie było widać brak zgrania radzyńskiej drużyny.

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski - Garbarnia Kraków (0:0)
Bramka: Michał Kitliński 75', Michał Górecki 77'

Orlęta-Spomlek: Stężała - Wrzesiński, Zarzecki (61' Konaszewski), Stolarczyk, Szymala, Rycaj (80' Iwańczuk), Borysiuk (73' Gęborys), Sowiński, Puton, Zmorzyński, Kalita (68' Olszak).

Garbarnia: Cabaj - Piszczek, Kalemba, Kujawa, Mistrzyk, Nieśmiałowski (86' Gaudyn), Masiuda, Kostrubała, Liput (69' Kitliński), Ogar (90' Moskal), Siedlarz (67' Górecki).

Żółte kartki: Krystian Stolarczyk - Krystian Kujawa
Sędziował: Mateusz Nowak (Stalowa Wola).