Derby dla Orląt. Radzynianie opuszczają strefę spadkową!

Podlasie Biała PodlaskaOrlęta-Spomlek Radzyń Podlaski pokonały na własnym boisku Podlasie Biała Podlaska 3:2. Gole dla radzynian strzelali Piotr Zmorzyński, Karol Rycaj i Patryk Szymala. Ta wygrana pozwala radzynianom wyprzedzić w tabeli Spartakus Daleszyce. W następnej kolejce biało-zieloni zagrają w Rzeszowie ze Stalą.

Mecz był bardzo emocjonującym widowiskiem a zwycięstwo podopiecznych trenera Damiana Panka do ostatnich sekund wisiało na włosku. W pierwszej zakończonej dwubramkowym prowadzeniem radzyńskiego zespołu połowie nieco lepiej prezentowali się gospodarze spotkania. Drużyna Orląt bardzo dobrze weszła w mecz. Już w szóstej minucie spotkania Damian Iwańczuk długim podaniem obsłużył Piotra Zmorzyńskiego który nie zmarnował okazji sam na sam z byłym bramkarzem Motoru Lublin Maciejem Zagórskim. Po strzeleniu gola radzyńska drużyna cofnęła się do obrony czekając na ataki Podlasia. Zaznaczyła się optyczna przewaga gości, okazje na gole zmarnowali Nieścieruk, Kocoł i Jakubowski. Przyjezdni nie zdołali wyrównać wyniku, mało tego w 44 minucie po dośrodkowaniu Patryka Szymali Karol Rycaj z najbliższej odległości odesłał bialczan do szatni z drugim golem.

Druga połowa spotkania była niemniej ciekawa. Pod bramkami było gorąco. Okazji na zmianę wyniku nie wykorzystał ze strony gospodarzy Zmorzyński, w Podlasiu nie popisali się Syryjczyk i Czapski. W 56 minucie spotkania obrona Orląt popełniła błąd co skwapliwie wykorzystał Jakub Syryjczyk i było 2:1. Kilka minut później Patryk Szymala z rzutu wolnego zdobył trzecią bramkę dla swojej drużyny i wydawało się że zespół z Radzynia bez problemu dowiezie wynik. Nieprzyjemnie zrobiło się w 72 minucie, sędzia dopatrzył się faulu i podyktował karnego dla gości. Kamil Kocoł nie udźwignął odpowiedzialności i ku radości radzyńskich kibiców trafił w słupek. Końcówka meczu trzymała w najwyższym napięciu fanów Orląt. W 89 minucie tylko najwyższy kunszt bramkarski Stężały po technicznym uderzeniu Kocoła uchronił radzyńską drużynę od utraty gola. Napór Podlasia przyniósł efekt w ostatniej minucie podstawowego czasu gry. Po strzale Damiana Leśniaka stojący na linii bramkowej Sebastian Wrzesiński niefortunnie starał się wybić piłkę i trafił do własnej siatki. Doliczony czas gry nie przyniósł zmiany rezultatu spotkania. Radzyńska drużyna mogła cieszyć się pierwszymi w rundzie wiosennej, jakże potrzebnymi, punktami wywalczonymi po bardzo ciężkim derbowym boju.

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski - Podlasie Biała Podlaska 3:2 (2:0)
Bramki: Piotr Zmorzyński 6', Karol Rycaj 44', Patryk Szymala 64' - Jakub Syryjczyk 56', Sebastian Wrzesiński 89' (samobójcza)

Orlęta: Stężała – Wrzesiński, Zarzecki, Stolarczyk, Szymala – Rycaj (90+4' Pawlina), Iwańczuk (74' Sowiński), Kot (87' Romaniuk), Zmorzyński – Olszak (54' Gęborys), Kalita.

Podlasie: Zagórski – Radziszewski (67' Andrzejuk), Pyrka, Komar, Skrodziuk – Grajek, Nieścieruk, Jakubowski (75' Leśniak), Kocoł, Syryjczyk (90+1' Hołownia) – Czapski (75' Goździołko).

Żółte kartki: Piotr Zmorzyński x2. Wojciech Gęborys - Kamil Jakubowski, Paweł Komar x2
Czerwone kartki: Piotr Zmorzyński 90+6' (za drugą żółtą) - Paweł Komar 86' (za drugą żółtą)
Sędziował: Rafał Sawicki (Tarnobrzeg).