Orlęta w końcu wygrywają na wyjeździe!

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski wygrały 3:2 w Nowym Targu z Podhalem. Gole dla radzynian strzelali Adrian Zarzecki Karol Kalita i Rafał Borysiuk z rzutu karnego.

Spotkanie idealnie rozpoczęło się dla zespołu gości. Ze stałego fragmentu dobre dośrodkowanie zaliczył Patryk Szymala, przedłużył je Karol Kalita, a formalności dopełnił Adrian Zarzecki. Gospodarze przeważali i niestety dla radzynian, szybko udało im się dopiąć swego - w 21. minucie Jarosław Potoniec pokonał Krzysztofa Stężałę. Ostatni kwadrans przed przerwą to drugie w tym meczu wyjście na prowadzenie biało-zielonych. Kontratak wyprowadził Arkadiusz Kot, posyłając prostopadłe podanie do Karola Kality. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, mimo że w 35.. minucie gospodarze egzekwowali rzut karny. Na szczęście o swojej klasie dał znać Krzysztof Stężała.

Po przerwie Orlęta rozgrywały bardzo dobre spotkanie, często będąc bardzo blisko upragnionego zwycięstwa. To czego nie zrobili miejscowi, udało się gościom po nieco ponad 85 minutach - Piotr Zmorzyński oddał strzał, który ręką zatrzymał jeden z nowotarżan. Michał Górka wskazał na jedenasty metr, a rzut karny wykorzystał Rafał Borysiuk. Dzięki tej bramce Orlęta odniosły pierwszą od maja 2016 wygraną poza własnym boiskiem.

15 kwietnia o 15:00 Orlęta zagrają u siebie z Avią Świdnik.