Ósmy Puchar dla Radzynia!

Znalezione obrazy dla zapytania podlasie biała podlaskaPo raz ósmy w historii - wyrównując tym samym osiągnięcie Podlasia (również jako AZS Podlasie) Biała Podlaska - Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski sięgnęły po Puchar Polski Bialskopodlaskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. W finałowym meczu radzynianie pokonali Podlasie Biała Podlaska 2:1 po golach Mateusza Olszaka i Karola Kality. W półfinale Pucharu Polski Orlęta zagrają 7 czerwca w Tomaszowie Lubelskim z Tomasovią (17:30).

Spotkanie rozpoczęło się od uroczystości związanych z 40-leciem Bialskopodlaskiego Okręgu Związku Piłki Nożnej. Same zawody na stadionie przy ulicy Warszawskiej 77 były nie najlepszym widowiskiem. Groźną okazję gospodarze mieli w 10. minucie. Rafał Borysiuk strzelał bowiem z rzutu wolnego z miejsca, z którego niejednokrotnie zdobywał już bramki. Tym razem jednak trafił w mur. Podopieczni Miłosza Storto w dużej mierze ograniczali się do kontrataków, jednak kilka z nich przerwał dobrze dysponowany Krystian Stolarczyk. Najgroźniej przed przerwą było w 36. minucie. Wówczas szybki atak wyprowadzali miejscowi. Krystian Puton wymienił podania z Karolem Kalitą i przegrał pojedynek z rywalem. Piłka trafiła jednak do Piotra Zmorzyńskiego, który po minięciu jednego z defensorów stracił piłkę. Jeszcze przed przerwą w statystyce strzałów odnotowano zablokowaną próbę Karola Rycaja i niecelną główkę Karola Kality. 60 sekund przed końcem podstawowego czasu gry Adrian Hołownia dośrodkował tak, że o mało co nie zaskoczył Adriana Wójcickiego. Młody golkiper ostatecznie przeniósł piłkę nad poprzeczkę. Najlepsza okazja przypadła już po upływie podstawowego czasu gry przed przerwą. Piotr Zmorzyński posłał płaskie podanie w kierunku kolegów, zdołał je przeciąć Jakub Wiśniewski. Po chwili z jedenastu metrów piłkę do siatki kierował Rafał Borysiuk, ale idealnie zachował się bramkarz z Białej Podlaskiej.

Po przerwie bardzo szybko wynik uległ zmianie. Podlasie wyprowadziło szybki atak, po którym sam przed Wójcickim znalazł się Adam Wiraszka, który z bliska dopełnił formalności. Odpowiedź gospodarzy - choć ci po stracie gola mieli słabszy fragment - nadeszła po godzinie gry. Po dośrodkowaniu Karol Rycaj został sfaulowany i Paweł Smyk podyktował rzut karny. Ten na raty wykorzystał Mateusz Olszak. Od tego czasu goście, którzy nabrali wcześniej wiatru w żagle, grali słabiej. To wykorzystali piłkarze Damiana Panka, którym prowadzenie dał w 72. minucie Karol Kalita. Gracz wypożyczony z Wisły Puławy strzelił z 20 metrów, nie dając szans Piotrowi Antoszczukowi. Końcówka meczu była zacięta, obie strony szukały kolejnych goli. Blisko niego byli biało-zieloni. Piotr Zmorzyński poszukał płaskim podaniem partnerów, ale przeciął je Paweł Komar. Po chwili Zmorzyński dzięki podaniu od Kality znalazł się przed Piotrem Antoszczukiem, ale przewrócił się przy próbie minięcia przeciwnika. W 87. minucie piłkę meczową zmarnował Mateusz Olszak. 25-letni napastnik zabrał się z piłką, ale z kilkunastu metrów uderzył obok bramki. Po upływie 90. minuty Olszak uruchomił Zmorzyńskiego, a ten kapitalnym strzałem mógł podwyższyć wynik. Jego uderzenie na poprzeczkę zbił jednak jeden z defensorów. Po pięciu nerwowych minutach doliczonego czasu Paweł Smyk zagwizdał po raz ostatni i Orlęta-Spomlek mogły cieszyć się ze zdobycia trofeum.

W sobotę o 12:00 radzynianie podejmą Sołę Oświęcim w ramach 31. kolejki grupy IV III ligi.

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski - Podlasie Biała Podlaska 2:1 (0:0)
Bramki: Mateusz Olszak 61', Karol Kalita 72' - Adam Wiraszka 48'

Orlęta: Wójcicki - Leszkiewicz (80' Lipiński), Stolarczyk, Konaszewski (46' Zarzecki), Szymala (46' Wrzesiński) - Borysiuk, Iwańczuk (59' Olszak) - Rycaj, Puton (55' Kot), Zmorzyński - Kalita (88' Romaniuk).

Podlasie: Wiśniewski (46' Antoszczuk) - P. Skrodziuk (77' Łukasiewicz), Nieścieruk (46' Radziszewski), Łakomy, Komar, Goździołko, Grajek, Jakubowski (74' J. Skrodziuk), Andrzejuk (59' Sawtyruk), Hołownia (46' Wiraszka), Czapski.

Żółte kartki: Arkadiusz Kot, Karol Rycaj - Jakub Wiśniewski, Przemysław Grajek
Sędziował: Paweł Smyk.