Remis z Sołą

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski zremisowały na wlasnym boisku z Sołą Oświęcim 1:1. Taki rezultat oznacza, że bialo-zieloni zapewnili sobie utezymanie w III lidze. Stało się tak, ponieważ - dzięki utrzymaniu w II lidze Stali Stalowa Wola - z grupy IV mogą spaść juz tylko dwa najgorsze zespoły.

Początek rozpoczętego w samo południe spotkania przebiegał pod znakiem błędów zawodników obu drużyn. Pierwszy strzał na bramkę oddali goście, lekkie uderzenie Knapika bez trudu wyłapał Stężała. Strzałem odpowiedział Olszak ale od precyzji był bardzo daleki. Dalsze minuty meczu to to była typowa walka o ligowe punkty, nieco lepiej prezentowali się przyjezdni. Po upływie trzydziestu minut podopieczni Damiana Panka groźniej zaatakowali . Na bramkę Gargasza bez efektów strzelali Olszak, Kot i Zmorzyński. W 37 minucie wspaniała parada Stężały uratowała gospodarzy od utraty bramki. Pięć minut później bramkarz Orląt nie miał tyle szczęścia. Wprawdzie silny strzał Glenia sparował ale był bezradny wobec dobitki nadbiegającego Przemysława Knapika, który strzelił swojego dziewiątego gola w sezonie. Pierwszą połowę goście kończyli z jednym trafieniem na koncie.

Po dobrym początku drugiej połowy w wykonaniu Orląt inicjatywę na krótko przejęli piłkarze Sebastiana Stemplewskiego . Wprowadzony po przerwie Wadas dwukrotnie zaprzepaścił okazje bramkowe. Orlęta otrząsnęły się z przewagi gości. W 59 minucie po faulu przy bocznej linii boiska piłkę precyzyjnie wrzucił Damian Iwańczuk a stojący na pierwszym słupku Arkadiusz Kot strzelając głową w przy słupku nie dał żadnych szans interwencji Gargaszowi. Trzy minuty później Puton tuż przed bramką otrzymał piłkę od Zmorzyńskiego i zamiast strzelać próbował kiwać obrońców. W 68 minucie niecelnie z wolnego strzelał Borysiuk , jego wyczyn skopiował dwie minuty później Dynarek. Okazji na zmianę wyniku nie wykorzystali Kalita , Pawlina i Zmorzyński. Również Hałgas w doliczonym czasie gry nie sięgnął głową dogranej przez Dynarka tuż przed radzyńską bramkę piłki. Spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym. Kibice Orląt Spomlek Radzyń z lekkim niedosytem opuszczali stadion po zdobyciu tylko jednego punktu przez swoich ulubieńców.

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski - Soła Oświęcim 1:1 (0:1)
Bramki: Arkadiusz Kot 59' - Przemysław Knapik 42'

Orlęta: Stężała - Wrzesiński, Zarzecki, Stolarczyk, Szymala, Iwańczuk (76' Pawlina), Borysiuk, Kot, Zmorzyński, Puton (89' Rycaj), Olszak (73' Kalita).

Żółta kartka dla Orląt: Rafał Borysiuk
Sędziował: Piotr Burak (Zamość).