Kolejny skalp Orląt

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski pokonały w Nowotańcu tamtejszy Cosmos aż 3:0. Oznacza to, że ich seria meczów bez porażki z rzędu wynosi już sześć. Wygrana na Podkarpaciu dała podopiecznym Damiana Panka awans na 10. miejsce w tabeli, a jednocześnie zapewniła utrzymanie naszemu lokalnemu rywalowi, Podlasiu Biała Podlaska.

Od początku spotkania nieco lepiej spisywali się przyjezdni. Brakowało im jednak skuteczności w bardzo dobrych sytuacjach. Po drugiej stronie Adrian Wójcicki mógł poczuć się zagrożony tylko jeden raz. Po stałym fragmencie piłka spadła na jego słupek i na szczęście dla Orląt wyszła w pole. Po zmianie stron faulowany w polu karnym był Piotr Zmorzyński, a do stałego fragmentu gry wyznaczony został Mateusz Olszak. Najskuteczniejszy wiosną zawodnik biało-zielonych pewnie wykorzystał tę idealną okazję. Cosmos Nowotaniec nie zdążył otrząsnąć się po straconym golu, a raz jeszcze musiał pogodzić się ze stratą gola. Karol Kalita dograł do „Oliego", a ten podwoił swój dorobek. W końcówce po ładnej akcji radzynian, Krystian Puton obsłużył Zmorzyńskiego, a ten z najbliższej odległości ustalił wynik spotkania.

11 czerwca o 17:00 Orlęta podejmą Motor Lublin. Cztery dni wcześniej, o 17:30, zmierzą się z Tomasovią w Tomaszowie Lubelskim. To spotkanie zostanie rozegrane w ramach półfinału wojewódzkiego Pucharu Polski.