Wygrana w Tomaszowie. W finale z Chełmianką

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski pokonały w Tomaszowie Lubelskim tamtejszą Tomasovię i awansowały do finału Pucharu Polski LZPN.  W nim (14 czerwca o 17:30) czeka Chełmianka. Gole na wagę triumfu strzelali Rafał Borysiuk (z rzutu karnego) i Karol Kalita. Przy golach asystowali Piotr Zmorzyński i Patryk Szymala. W TYM MIEJSCU dostępne są zdjęcia ze spotkania autorstwa Adama Kułaka.

Spotkanie od początku toczyło się w spokojnym tempie, pierwsze 10 minut było badaniem się obu stron. W 11. minucie Piotr Zmorzyński wpadł w pole karne i został podcięty. Sędzia wskazał na rzut karny, a Rafał Borysiuk nie miał problemów z jego skutecznym egzekwowaniem. Po chwili Krzysztof Zawiślak wszedł sam na sam z Adrianem Wójcickim i umieścił piłkę w siatce. Pierwszy kwadrans mógł zakończyć się radośnie dla radzynian. Bliski podwojenia swojego dorobku był Borysiuk. Jego strzał z rzutu wolnego, który poszybował na słupek, próbował dobijać Krystian Pawlina. Nasz junior jednak trafił w… poprzeczkę. W 25’ z 16 metrów strzelał Zmorzyński, ale czynił to niecelnie. Najlepszą okazję, by udokumentować swoją przewagę biało-zieloni mieli w 40’. Wówczas „Bulwa” zagrał wzdłuż pola karnego, a Pawlina z najbliższej odległości nie zdołał skierować piłki do siatki.

Po przerwie wyprowadzić Orlęta na prowadzenie mogli Krystian Puton, Zmorzyński i Mateusz Konaszewski. Swoją szansę w 71’ miał także Karol Kalita, którego mocne uderzenie bramkarz tomaszowian sparował na róg. Chwilę później Adrian Wójcicki piąstkował piłkę, a arbiter zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego dla tomaszowian. W słupek trafił Marcin Żurawski. W ostatnich minutach radzynianie mieli sporą przewagę i gdyby nie ich nieskuteczność, mogliby wygrać wyżej. Dopiero w 90. minucie Kalita zadał decydujący cios. Piłkę kilka metrów przed bramką wystawił mu Piotr Zmorzyński. Ofensywne trio Puton-Kalita-Zmorzyński górowało tego dnia nad zespołem z IV ligi, jednak przez częste szukanie koronkowych rozwiązań, gościom tylko dwukrotnie udało się zdobyć bramkę.

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Orlęta Radzyń Podlaski 1:2 (1:1)

Bramki: Krzysztof Zawiślak 12′ – Rafał Borysiuk 11′ (rzut karny), Karol Kalita 90′

Tomasovia: Rojek – Żurawski, Piątkowski, Karwan, Skiba, Staszczak, Melnyczuk, Szuta (60′ Orzechowski), Mruk (25′ Śrótwa), Baran, Zawiślak

Orlęta: Wójcicki – Leszkiewicz, Konaszewski, Zarzecki, Szymala, Iwańczuk, Borysiuk, Pawlina (65′ Wrzesiński), Zmorzyński, Puton, Kalita

Żółte kartki: Przemysław Orzechowski – Adrian Zarzecki, Adrian Wójcicki
Sędziował: Radosław Wąsik (Lublin).