Puchar dla Chełmianki

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski nie zdołały wygrać trofeum, jakim byłby Puchar Polski na szczeblu LZPN. Zdobywcy PP BOZPN przegrali w środę z Chełmianką w Chełmie 0:3 po golach Michała Budzyńskiego, Przemysława Banaszaka i Daniela Chariasza. Podopieczni Artura Bożyka wygrali te rozgrywki po raz trzeci z rzędu.

Mecz rozpoczął się dla obecnych trzecioligowców najgorzej jak tylko mógł. Aktywny od początku Mateusz Kompanicki dośrodkował w 4. minucie w pole karne, piłkę strącił jeden z jego partnerów, a Michał Budzyński z bliska dopełnił formalności, strzałem z pięciu metrów otwierając wynik meczu. 300 sekund później bliski wyrównania był Krystian Puton. Wychowanek Radomiaka strzelił w należyty sposób, ale dobrze interweniował Damian Drzewiecki. W 20. minucie Kompanicki wyszedł sam na sam z Wójcickim, ale w ostatniej chwili powstrzymał go Mateusz Konaszewski. Trzeci kwadrans meczu dobrze rozpoczęli radzynianie. Po niezłym rozegraniu rzutu rożnego z linii pola karnego strzelał Rafał Borysiuk. Ładne uderzenie złapał jednak Drzewiecki.

W drugą połowę dobrze mogły wejść Orlęta-Spomlek. Niezłe podanie Borysiuka do Karola Kality skończyło się jednak słabym uderzeniem tego drugiego. Po niespełna godzinie radzynianie nieco się rozkręcili. W 58' Kalita przegrał pojedynek z bramkarzem, a po chwili jeden z gości trafił w słupek. Damian Drzewiecki udanie rozpoczął ostatnie pół godziny meczu, broniąc strzał Arkadiusza Kota. Na odpowiedź gospodarzy kibicom zgromadzonym na stadionie przy Pułku Szwoleżerów przyszło poczekać do 74. minuty, kiedy to w sytuacji sam na sam Adrian Wójcicki powstrzymał Mateusza Kompanickiego. „Kompan" nie był skuteczny także 11 minut później, jednak wówczas jego strzał dobił Przemysław Banaszak. W ostatniej akcji meczu Daniel Chariasz ustalił jego wynik, wykorzystując dośrodkowanie Banaszaka.

Triumfatorzy Pucharu Polski LZPN odebrali nagrodę w wysokości 30 tysięcy złotych. 15 lipca zagrają w rundzie wstępnej PP na szczeblu centralnym z kimś z grona 15 innych zdobywców wojewódzkich PP, zespołów II ligi w sezonie 2016/2017 lub z I-ligowcami, którzy w zeszłej kampanii zajęli lokaty 13-18.

Chełmianka Chełm - Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski 3:0 (1:0)
Bramk: Michał Budzyński 4', Przemysław Banaszak 85', Daniel Chariasz 90+3'

Chełmianka: Drzewiecki - Wołos, Niewęgłowski, Falisiewicz, Kobiałka, Kotowicz (46' Uliczny), Kompanicki, Kwiatkowski, Banaszak, Budzyński (67' Chariasz), Prituliak (74' Koprucha).

Orlęta: Wójcicki - Wrzesiński, Leszkiewicz, Szymala, Konaszewski, Puton, Kot, Borysiuk, Zmorzyński, Kalita, Olszak (77' Rycaj).

Żółte kartki: Daniel Chariasz - Marek Leszkiewicz
Sędziował: Grzegorz Pożarowszczyk (Lublin).