Odwrócili losy meczu. Lider nadal w Radzyniu!

Bardzo trudny bój mają za sobą piłkarze Orląt-Spomlek Radzyń Podlaski. W sobotni poranek podopieczni Damiana Panka ograli na własnym boisku MKS Trzebinia 2:1. Jako pierwsi gola strzelili goście, którzy dodatkowo wcześniej nie wykorzystali rzutu karnego. Losy meczu odwrócili Karol Kalita i Rafał Kiczuk. 26 sierpnia, również o 11:00, biało-zieloni zagrają w Oświęcimiu z Sołą. Więcej wkrótce.

Spotkanie rozpoczęło się od wyraźnej przewagi gości. Kilka groźnych ataków przeprowadzili Mateusz Majcherczyk, Marek Mizia i Łukasz Sochacki. W piątej minucie meczu, po rzucie z autu Zarzecki w polu karnym faulował Sochackiego, sędzia podyktował karnego. Doskonała postawa Stężały po uderzeniu Jakuba Ochmana z jedenastego metra sprawiła, że wynik pozostawał remisowy. Podopieczni Macieja Antkiewicza niezrażeni niewykorzystanym karnym nadal atakowali. W 15 minucie z daleka tuż przy słupku przymierzył Majcherczyk i przyjezdni objęli prowadzenie. Kilka minut później mogło dojść do wyrównania, wypuszczany w uliczkę Puton nie doszedł do podania Szymali. Wyraźnie nie miał dnia Paweł Myśliwiecki, strzelał dwukrotnie w obrońców oraz dwukrotnie niedokładnie opanowywał piłkę w polu karnym przeciwnika. Pod koniec pierwszej połowy piłkarze radzyńscy koniecznie chcieli wyrównać. Nabliżej celu był Piotrek Zmorzyński. Pomimo wysiłków na przerwę Orlęta schodziły z niekorzystnym rezultatem.

Początek drugiej połowy należał do podopiecznych Damiana Panka. Nie potrafili tego udokumentować strzeleniem wyrównującego gola. Goście otrząsnęli się z wyraźnej przewagi radzynian i śmiało ruszyli do ataku. Jak się okazało był to „łabędzi śpiew”. Po godzinie gry na boisku rządziły Orlęta. Widząc słabą postawę Myśliwieckiego trener Panek wprowadził Karola Kalitę, jak się potem okazało decyzja ta miała duży wpływ na rezultat spotkania. W 63 minucie Kalita strzelił wyrównującą bramkę a później wyraźnie poprawił grę Orląt w środku pomocy. Dobra gra piłkarzy Orląt sprawiła, że mnożyły się sytuacje bramkowe. Do okazji strzeleckich dochodzili Zmorzyński, Szymala i Kalita, piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do bramki Wróbla. W 75 minucie szczęście opuściło golkipera gośći, kiedy po festiwalu rzutów rożnych dokładnie uderzył głową Rafał Kiczuk. Tuż po golu dla Orląt, po jednym z nielicznych ataków gości Sochacki znalazł się oko w oko ze Stężałą. Krzysiek i tym razem pokazał najwyższe umiejętności. Kilku okazji na podwyższenie wyniku nie wykorzystali Bartosz Ciborowski oraz Rafał Borysiuk. Spotkanie zakończyło się trzecim kolejnym zwycięstwem radzyńskich piłkarzy.

Oceniając mecz, trzeba podkreślić spokojną grę naszej drużyny w pierwszej połowie i wyraźne podkręcenie tempa w drugiej odsłonie. Przeciwnicy najprawdopodobniej przeliczyli się z siłami. W ogromnym upale od pierwszych minut narzucili szaleńcze tempo, którego po godzinie gry nie wytrzymali.