Passa trwa

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski w niedzielę mierzyły się na wyjeździe z Wisłą Sandomierz. Podopieczni Damiana Panka przystępowali do meczu jako drużyna niepokonana i - choć długo na to się nie zanosiło - udało im się podtrzymać to miano. Radzynianie zremisowali z drużyną z województwa świętokrzyskiego, a gola na wagę punktu strzelił Krystian Puton.

W osiemnastce, jaką zabrał do Sandomierza trener Damian Panek, zabrakło Rafała Borysiuka. Jego miejsce w podstawowym składzie zajął Szymon Wiejak, dla którego był to drugi występ od pierwszych minut w nowym klubie. Poza tym, w porównaniu z jedenastką, na którą od początku sezonu stawia Damian Panek, nie doszło do ani jednej zmiany. Na ławce rezerwowych znaleźli się między innymi Kacper Lipiński i najnowszy nabytek radzynian, Adam Zawierucha.

W pierwszych minutach zaatakowali gospodarze, których w 4. minucie od szczęścia powstrzymała tylko udana interwencja Krystiana Stolarczyka. 23-letni stoper zablokował uderzenie Kacpra Piechniaka z dziewięciu metrów, które niechybnie zakończyłoby swój lot w bramce. 300 sekund później Piechniak zdobył bramkę, jednak równocześnie faulował Stolarczyka. Po chwili w kontrze bardzo dobrze uderzał Krystian Puton, jednak przebiegający Karol Kalita zablokował tę próbę. W 19. minucie miał miejsce trzeci w tym meczu, bardzo groźny, zablokowany strzał. Tym razem próbował Piotr Zmorzyński. Trzeci kwadrans tego meczu rozpoczął się najgorzej jak tylko mógł patrząc z radzyńskiej perspektywy. Do mocnego uderzenia z rzutu wolnego, które wypiąstkował przed siebie Krzysztof Stężała, dopadł Andrij Nikanowycz i dał sandomierzanom prowadzenie. Po przerwie radzynianie próbowali poszukać gola wyrównującego. Stojący w sandomierskiej bramce Stanisław Wierzgacz pozostawał niezagrożony, mimo prób Krystiana Putona i Karola Kality. W polu karnym przewracał się Rafał Kiczuk, a chwilę później - wychodząc niemalże sam na sam z Wierzgaczem - padł Bartosz Ciborowski. Sędzia nie zdecydował się odgwizdać przewinienia. W 70. minucie mecz mógł pójść w którąś ze stron, jednak nadal utrzymał się wynik 1:0 dla Wisły. Stężała wybronił uderzenie Jarosława Piątkowskiego, a Stanisław Wierzgacz wygrał pojedynek z Putonem. W 77. minucie gospodarze otrzymali ostatnie ostrzeżenie, gdy po mocnym strzale w poprzeczkę trafił Piotr Zmorzyński. 180 sekund później do remisu doprowadził Krystian Puton, który skorzystał z wrzutki Rafała Kiczuka. Ostatnie 10 minut toczyło się przy delikatnej przewadze biało-zielonych, jednak nie udało im się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

9 września o 16:00 radzynianie podejmą Chełmiankę Chełm.

Wisła Sandomierz - Orlęta Radzyń Podlaski 1:1 (1:0)
Bramki: Andrij Nikanowycz 31' - Krystian Puton 80'

Wisła: Wierzgacz - Górski, Wilk, Juda, Sudy, Nikanowicz, Piątkowski, Ziółek, Chorab (88' Korona), Jakóbczyk (69' Łata), Piechniak (80' Siudak).

Orlęta: Stężała - Kiczuk, Stolarczyk, Zarzecki, Szymala - Ciborowski (77' Melnyczuk), Kot, Wiejak (76' Iwańczuk), Puton (86' Rycaj), Zmorzyński - Kalita (62' Myśliwiecki).

Żółte kartki: Andrij Nikanowycz, Daniel Chorab - Arkadiusz Kot
Sędziował: Piotr Kozłowski (Lublin).