Chelmianka przerywa passę biało-zielonych

Zakończyła się seria spotkań bez porażki w wykonaniu Orląt-Spomlek Radzyń Podlaski. W sobotnie popołudnie Radzynianie ulegli na własnym boisku Chelmiance Chełm 1:2. Gola dla gospodarzy strzelił Krystian Puton.

Pierwsze minuty spotkania pomiędzy Orlętami Radzyń i Chełmianką Chełm upłynęły na wymianie ciosów. Na atak jednej drużyny druga odpowiadała tym samym. Bliżej otwarcia wyniku byli w czwartej minucie gospodarze. Na linii pola karnego gości piłka zbyt daleko odskoczyła napastnikowi Orląt i padła łupem chełmskich obrońców. W następnych minutach Myśliwiecki znowu zmarnował dwie okazje na objęcie prowadzenia przez radzyńskich piłkarzy. Podobnie do napastnika gospodarzy doskonałej okazji bramkowej nie wykorzystał Banaszak. W 20 minucie szczęście uśmiechnęło się do gości. Prze polem karnym gości po starciu leżało dwóch zawodników Orląt i jeden Chełmianki, wszyscy spodziewali się przerwania gry . Sędzia puścił akcję ,strzał Pritulaka starał się zablokować Stolarczyk , piłka odbiła się od stopera Orląt i wpadła do bramki Nowackiego. Radzynianie ruszyli do odrabiania strat ale nic im nie wychodziło. W 29 minucie powinno być 0 : 2. Banaszak i Kompanicki wyszli we dwóch na Nowackiego . Pierwszy z nich przedobrzył sprawę , zamiast strzelać podał niedokładnie byłemu napastnikowi Lewartu Lubartów. Do końca pierwszej odsłony meczu więcej goli kibice nie obejrzeli.

Od rozpoczęcia drugiej części meczu radzyńscy piłkarze postawili wszystko na jedną kartę . Zaatakowali większą ilością zawodników. Mnożyły się niewykorzystane okazje na wyrównanie rezultatu spotkania. Po kilku strzałach Putona, Myśliwieckiego, Kota i Szymali bramkarz gości zachowywał czyste konto. W 62 minucie dwukrotnie bliski wyrównania był Myśliwiecki . Pierwszy jego strzał obronił Drzewiecki a zdążającą do bramki dobitkę wybił głową obrońca gości. Chełmianie skupili się na opóźnianiu gry i kilku groźnych kontratakach. W 67 minucie szybką kontrę skutecznie wykończył celnym strzałem Kompanicki. Zamiast wyrównania Orlęta przegrywały 0 : 2. Pomimo niekorzystnego rezultatu trwał ciągły napór na bramkę gości. Gospodarze przez większość czasu przebywali na połowie Chełmianki. Z kilkunastu wypracowanych sytuacji podbramkowych wykorzystali tylko jedną. W 80 minucie zza pola karnego uderzył Puton , piłka skozłowała i Drzewiecki był bezradny. Mecz zakończył się pierwszą pechową i niezasłużoną porażką piłkarzy trenera Panka w obecnym sezonie.
Adam Kułak

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski - Chełmianka Chełm 1:2 (0:0)
Bramki: Krystian Puton 80' - Krystian Stolarczyk (samobójcza), Mateusz Kompanicki 67'

Orlęta-Spomlek: Nowacki - Kiczuk, Stolarczyk, Zarzecki, Szymala (79' Rycaj), Ciborowski, Kot, Wiejak (65' Kalita), Puton, Zmorzyński, Myśliwiecki (71' Zawierucha).

Chełmianka: Drzewiecki - Jabkowski, Chodziutko, Uliczny, Kobiałka (86' Koprucha), Kompanicki, Wołos, Koszel (63' Budzyński), D. Niewęgłowski, Banaszak, Pritulak (63' Kotowicz).

Żółte kartki: Adrian Zarzecki x2, Szymon Wiejak, Arkadiusz Kot - Damian Drzewiecki, Dawid Niewęgłowski x2, Oleksij Pritulak, Hubert Kotowicz, Michał Wołos

Czerwone kartki: Adrian Zarzecki 90+' (za drugą żółtą) - Dawid Niewęgłowski 55' (za drugą żółtą)
Sędziował: Paweł Kantor (Dębica).