Orlęta wygrywają w Ostrowcu!

Drugie z rzędu zwycięstwo odnieśli w sobotę piłkarze Orląt-Spomlek Radzyń Podlaski. Po golach Bartosza Ciborowskiego i Krystiana Putona radzynianie pokonali w Ostrowcu Świętokrzyskim tamtejsze KSZO 2:1. Dzięki tej wygranej podopieczni Damiana Panka zbliżyli się do ligowej czołówki.
FOTORELACJA Z OSTROWCA (fot. Adam Kułak)

Orlęta bardzo szybko objęły w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzenie. Bardzo dobrze akcję Piotra Zmorzyńskiego zamknął Bartosz Ciborowski. Stoper zdobył tym samym pierwszą bramkę dla naszego klubu. Po drugiej stronie boiska dwójka stoperów - Krystian Stolarczyk wraz z Adrianem Zarzeckim bardzo dobrze rozbijali ataki ostrowiczan. Radzyńska jedenastka swojego szczęścia szukała po szybkich atakach i stałych fragmentach. Jeden z nich - po dośrodkowaniu Szymona Wiejaka - gospodarze zakończyli wyekspediowaniem piłki w aut. Schodząc do szatni radzynianie mogli cieszyć się z prowadzenia 1:0.

Po przerwie gospodarze szybko wrócili do gry. Gola indywidualną akcją strzelił Łukasz Jamróz. Zdaniem Patryka Szymali pomagał sobie ręką, a protestujący Szymal obejrzał żółtą kartkę. Jak pokazały powtórki, napastnik ewidentnie ewidentnie zdobył bramkę w sposób nieprawidłowy. Po chwili mogło być 2:1, jednak Krzysztof Stężała interweniował po strzale Jakuba Kapsy, a wyraźnie pomylił się strzelec sprzed kilku minut. Z biegiem czasu spotkanie wyrównywało się i w 73. minucie po raz drugi asystował Piotr Zmorzyński. Tym razem do siatki trafił Krystian Puton. Do końca meczu biało-zieloni grali dobrze w tyłach i nie dali sobie strzelić gola.

W następną sobotę o 15:00 zagramy u siebie z Podhalem Nowy Targ.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Orlęta Radzyń Podlaski 1:2 (0:1)
Bramki: Łukasz Jamróz 48' - Bartosz Ciborowski 2', Krystian Puton 73'

Orlęta: Stężała, Kiczuk, Stolarczyk, Zarzecki, Szymala, Ciborowski (66' Iwańczuk), Kot, Wiejak (66' Melnyczuk), Puton (90' Zawierucha), Zmorzyński, Kalita (60' Myśliwiecki).

Żółte kartki: Patryk Cheba - Krystian Stolarczyk, Rafał Kiczuk, Patryk Szymala
Sędziował: Michał Gurgul (Kraków).