Derbowy remis

Podlasie Biała Podlaska okazało się bardzo trudnym przeciwnikiem dla Orląt-Spomlek Radzyń Podlaski. Po sobotnim spotkaniu to Damian Panek był nieco bardziej zadowolony z remisu 1:1. Wynik otworzył Adrian Zarzecki, któremu odpowiedział Karol Buzun. Dla naszej drużyny była to piąta z rzędu konfrontacja bez porażki.
FOTORELACJA Z MECZU (fot. ADAM KUŁAK)

Od pierwszych minut grający na własnym terenie gospodarze chcieli narzucić rywalowi swoje warunki gry. Maciej Wojczuk mógł otworzyć wynik w 5. i 32. minucie. Dwukrotnie górą był Krzysztof Stężała. W międzyczasie swoją okazję miał Paweł Komar, który w dobrej sytuacji przestrzelił. Czyhający na szybkie ataki radzynianie długo nie mogli stworzyć sobie stuprocentowej okazji. Pierwszą z nich wykorzystał jednak Adrian Zarzecki, któremu - dośrodkowaniem z rzutu rożnego - asystował Witalij Melnyczuk. Na kilkadziesiąt sekund przed golem pojedynek ze Stężałą przegrał Wojczuk.

W drugiej połowie okazji było znacznie mniej, a na boisku dominowała - zgodnie z derbowym charakterem meczu - walka. Warto jednak podkreślić, że po obu stronach była ona twarda, ale bardzo fair. Wracając do sytuacji podbramkowych, radzynianie kilkukrotnie źle zachowywali się w bialskim polu karnym. Akcje Podlasia często przerywał Adrian Zarzecki. W 67. minucie Krzysztof Stężała musiał skapitulować. Dośrodkowanie kompletnie niekrytego Jarosława Kosieradzkiego za obrońców zamknął Karol Buzun. W końcówce żadna z drużyn nie kryła chęci walki o trzy punkty, jednak obie defensywy zachowywały się pewnie.

W sobotę o 14:00 podejmiemy Resovię Rzeszów.

Podlasie Biała Podlaska – Orlęta Radzyń Podlaski 1:1 (0:1)
Bramki: Karol Buzun 67′ – Adrian Zarzecki 33′

Podlasie: Gugeszaszwili – Radziszewski, Konaszewski, Łakomy, Pajnowski (29′ Kruczyk), Buzun (86′ Syryjczyk), Dmowski (79′ Andrzejuk), Nieścieruk (68′ Leśniak), Kosieradzki, Komar, Wojczuk.

Orlęta: Stężała – Kiczuk, Stolarczyk, Zarzecki, Szymala, Ciborowski, Kot, Melnyczuk (62' Korolczuk), Zmorzyński, Kalita (70′ Zawierucha), Myśliwiecki (77′ Rycaj).

Żółte kartki: Kamil Dmowski, Karol Buzun, Damian Leśniak, Mateusz Łakomy, Tomasz Nieścieruk – Bartosz Ciborowski, Patryk Szymala, Arkadiusz Kot
Sędziował: Łukasz Szczołko (Lublin).