O punkty z MKS Trzebinia

Wreszcie! - to słowo z pewnością będzie towarzyszyć w piątkowe popołudnie piłkarzom Orląt-Spomlek Radzyń Podlaski. Biało-zieloni w sobotę o 11:00 zagrają w Trzebini z tamtejszym MKS-em w swoim pierwszym w 2018 roku spotkaniu.

Drużyna Damiana Panka zimą przeszła kadrową rewolucję. Zespół opuścili napastnicy Adam Zawierucha i Paweł Myśliwiecki, pomocnicy Piotr Madejski Damian Iwańczuk, Witalij Melnyczuk, Rafał Borysiuk, Szymon Wiejak, Piotr Zmorzyński oraz obrońca Bartosz Madejski. Braki zapełnili Michał Panufnik w obronie, Piotr Krawczyk, Maksymilian Brzosko i Jakub Kaganek w drugiej linii, a także dwie dziewiątki - Szymon Stanisławski i Cezary Demianiuk.

W sobotę biało-zieloni zmierzą się z MKS-em Trzebinia. W sobotnim spotkaniu nie sposób wskazać faworyta. Z jednej strony jest ligowa tabela, w której radzynianie wyprzedzają gospodarzy o dwie pozycje i aż osiem punktów. Z drugiej warto pamiętać, że od poprzednich meczów w lidze minęło grubo ponad cztery miesiące. Typowanie wyniku sobotnich zawodów, pamiętając o niekoniecznie korzystnych w ostatnich tygodniach warunkach pogodowych, wydaje się karkołomnym zadaniem.

Najbliższa konfrontacja będzie czwartą na linii Trzebinia-Radzyń. Za każdym razem wygrywali gospodarze. W 2017 roku przy Warszawskiej ekipa Panka wygrywała dwukrotnie 2:1. Znacznie gorzej naszej ekipie poszło w Trzebini. Porażka 2:6 pod Krakowem to dla Adriana Zarzeckiego i spółki jedno z najbardziej bolesnych wspomnień minionej kampanii. Jak będzie tym razem? Radzynianie zapowiadają walkę o korzystny rezultat od pierwszych do ostatnich minut, jednak z podobnym zamierzeniem na murawę wybiegną miejscowi.

MKS Trzebinia - Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski 24 marca, 11:00