Przespane dziesięć minut

Przespane dziesięć minutNie na taki wynik liczyli kibice Orląt. W Poniatowej podopieczni Damiana Panka nie zachwycili i przegrali z Avią Świdnik 1:4.

"Żółto-niebiescy" objęli prowadzenie już w 2. minucie, kiedy pierwszego gola zdobył Konrad Tarkowski. Wynik na korzyść gospodarzy podwyższył kilka minut później Adrian Ligienza.  Radzynianie próbowali zniwelować przewagę rywali, ale przeprowadzane przez nich akcje nie przynosiły efektów.

Dopiero w 38. minucie pięknym strzałem przewrotką popisał się Konrad Król. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Avii 2:1.

W drugiej odsłonie zawodnicy Orląt starali się doprowadzić do wyrównania. Niestety dogodnej okazji nie wykorzystał w 50. minucie Damian Rusiecki, a Dariuszowi Ptaszyńskiemu nie udało się pokonać bramkarza Avii dziesięć minut później. Szanse "biało-zielonych" na punkty zmniejszyły się do minimum w 72. minucie, kiedy piłkę do bramki Krzysztofa Stężały posłał Wojciech Białek. Ostatecznie zwycięstwo drużyny ze Świdnika przypieczętował Michał Jeleniewski, ustalając wynik spotkania w doliczonym czasie gry.

Avia Świdnik - Orlęta Radzyń Podlaski 4:1 (2:1)

Tarkowski 2, Ligienza 11, Białek 72, Jeleniewski 95 – Król 38

Avia: Gieresz - Kowalski, Czępiński, Maciejewski, Lenart, Majewski (82 Krawiec), Jeleniewski, Ligienza (67 Jankowski), Tarkowski (90 Sadło), Białek, Mazurek (92 Bednarek)

Orlęta: Stężała - Leszkiewicz, Kazubski (85 Pliszka), Zarzecki, Komar, Borysiuk, Ptaszyński, Tymosiak (74 Struk), Zmorzyński, Król, Rusiecki (70 Hołoweńko)

Kartki: Tarkowski (żółta), Jankowski (żółta) - Ptaszyński (żółta)

Sędzia: Piotr Burak (Zamość)

Widzów:200 (w tym ok. 50 z Radzynia)

Dzisiaj prezentujemy bramkę kolejki w wykonaniu Konrada Króla. Jutro skrót filmowy całego meczu.