Groźni rywale naprzeciwko Orląt

Najtrudniejsze tej wiosny zadanie czeka w sobotę piłkarzy Orląt-Spomlek Radzyń Podlaski. Zawodnicy z Warszawskiej 77 zmierzą się w Skawinie z Wiślanami Jaśkowice. Faworyta tego meczu wskazać jest niezwykle trudno.

Orlęa-Spomlek Radzyń Podlaski, które przed wiosną przeszły rewolucję kadrową, nie najgorzej weszły w drugą część sezonu. Podopieczni Damiana Panka wygrali w Trzebini z MKS-em aż 4:0. Gdy Szymon Stanisławski i spółka prowadzili przez 82 minuty starcia z Sołą Oświęcim, wydawało się, że rozpoczną wiosnę od dwóch wygranych. Tak się nie stało. Punkt dla młodych oświęcimian uratował Radosław Syguła.

Mimo to radzynianie nie powinni narzekać. Ich sytuacja w tabeli jest dobra. Dziewiątą lokatę, ze stratą zaledwie trzech punktów do piątej Stali Rzeszów i z przewagą aż 11 nad 11. Wisłą Sandomierz należy uznać za rezultat, który odpowiada potencjałowi biało-zielonych. Przed rundą wiosenną trener Panek za cel dla swojej drużyny stawiał zajęcie miejsca w górnej połowie tabeli i spełnienie tego warunku jest na obecnym etapie niezwykle realne.

Wiślanie Jaśkowice to beniaminek, który spisuje się w trwającym sezonie naprawdę świetnie. 32 punkty po 19 meczach to rezultat, jakiego pozazdrościć może im aż 12 drużyn z ligowej stawki. Zespół, rozgrywający swoje spotkania w Skawinie, rok 2018 rozpoczął od bardzo słabego meczu (1:5) z Chełmianką Chełm. Tydzień później podopieczni Wojciecha Ankowskiego prowadzili już 3:0 na boisku lidera. Ostatecznie Wólczanka Wólka Pełkińska odwróciła losy spotkania i wygrała z Wiślanami 4:3.

Siłą Wiślan jest niezwykle wyrównany i stabilny skład. Aż 13 zawodników tej ekipy rozegrało co najmniej 15 spotkań, zaś dziesięciu przekroczyło barierę 1000 minut w sezonie. Najlepszym strzelcem Wiślan Jaśkowice jest Łukasz Popiela, były zawodnik uznanych klubów na południu Polski: Puszczy Niepołomice, Okocimskiego Brzesko, Siarki Tarnobrzeg czy Unii Tarnów. W barwach swojej nowej drużyny do siatki trafił już sześć razy.

Wiślanie Jaśkowice - Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski (7.04) 12:00

Sędziuje: Jakub Pieron (Kielce).