Wygrywamy na boisku lidera!

Bardzo ważną wygraną Orląt zakończył się mecz w Chełmie. Podopieczni Damiana Panka ograli na wyjeździe dotychczasowego lidera III ligi - Chełmiankę. Gole dla zwycięzców zdobywali Arkadiusz Kot i Krystian Stolarczyk.

Wszystko co najważniejsze dla losów tego spotkania wydarzyło się przed przerwą. Najpierw wynik otworzyli chełmianie, za sprawą Mateusza Kompanickiego. Po chwili sam na sam z Krzysztofem Stężałą wyszedł Michał Budzyński, jednak na szczęście dla gości pomylił się. Bliski szczęścia przed upływem pół godziny gry był także Mateusz Olszak. Ex-radzynianin przegrał pojedynek ze „Stężim". W 35. minucie miejscowi przekonali się na własnej skórze, że niewykorzystane sytuację się mszczą. Po rzucie rożnym wyrównał Arkadiusz Kot. 300 sekund później fani z Radzynia wpadli w ekstazę po golu Krystiana Stolarczyka.

Druga połowa była już znacznie spokojniejsza w wykonaniu obu stron. Podrażnieni wynikiem chełmianie próbowali grać atakiem pozycyjnym, jednak Stolarczyk i spółka nie dopuszczali przeciwników do groźnych sytuacji. Radzynianie okazali się tego dnia skuteczniejsi i wygrali na terenie lidera 2:1.

25 kwietnia o 16:00 podejmiemy inną czołową drużynę III ligi - Wólczankę Wólka Pełkińska.

Chełmianka Chełm – Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski 1:2 (1:2)