Pogromcy faworytów!

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski wygrały w Rzeszowie ze Stalą 3:2. Gole dla radzynian strzelali Arkadiusz Kot, Karol Kalita i Adrian Zarzecki. Goście mają na koncie już 39 punktów i zajmują ósmą lokatę w grupie IV III ligi. W ostatnich trzech spotkaniach z czołowymi ekipami ligi, Chełmianką, Wólczanką Wólka Pełkińska i Stalą, zdobyli siedem oczek.

W pierwszej połowie Orlęta-Spomlek, doskonale zdając sobie sprawę z siły rywala, czekały na niego głównie na własnej połowie. Z wolnego Krzysztofa Stężałę próbował zaskoczyć Wojciech Reiman, a z dystansu Piotr Ceglarz. Bezskutecznie. Po dośrodkowaniu Krystiana Putona z prawej strony piłkę do siatki skierował Arkadiusz Kot. Do przerwy goście wygrywali 1:0.

W drugiej połowie nadal to Stal częściej posiadała piłkę. Biało-zieloni zagrozili miejscowym w 55. minucie, gdy Sebastian Duda ratował się wybiciem na rzut rożny. Chwilę później piłka wróciła na połowę Orląt, ale tylko na moment. Podopieczni Damiana Panka wyszli z kontrą. Piłkę przed siebie, wprost do Karola Kality, wybił jeden z rzeszowian. „Kali" strzelił bardzo mocno w górny róg bramki. Były radzynianin Adam Wasiluk był bez szans i było już 0:2! Jedenastka z Rzeszowa ruszyła do ataków. Stężała bronił strzały Ceglarza i Arkadiusza Gila, ale był bez szans, gdy w sytuacji sam na sam po dograniu w pole karne znalazł się Reiman. W 69. minucie sędzia podyktował rzut karny, po tym jak ręką w polu karnym zagrał Rafał Kiczuk. Do remisu doprowadził doświadczony rozgrywający. Miejscowi nadal atakowali, ale na groźną okazję czekali do 90. minuty. Bramkarz radzynian obronił uderzenie Reimana, a dobitka Sławomira Szeligi była niecelna. Nadeszła 3. minuta doliczonego czasu gry. Kolejne dośrodkowanie Krystiana Putona, najwyżej skacze Adrian Zarzecki i Orlęta zapewniają sobie triumf w Rzeszowie!

5 maja o 17:00 zagramy w Świdniku z Avią. Cztery dni wcześniej w półfinale Pucharu Polski na szczeblu BOZPN zmierzymy się u siebie z Podlasiem Biała Podlaska.

Stal Rzeszów – Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski 2:3 (0:1)
Bramki: Wojciech Reiman 62', 70' (rzut karny) – Arkadiusz Kot 35', Karol Kalita 56', Adrian Zarzecki 90+3'

Stal: Wasiluk – Skała (46' Gliniak), Basista, Duda (88' Zięba), Kordas – Ceglarz, Szeliga, Reiman, Pikul (57' Gil), Bętkowski (59' Maślany) – Milunović.

Orlęta: Stężała – Ciborowski, Kiczuk, Panufnik, Szymala (29' Kalita) – Kaganek, Kot, Korolczuk (79' Zarzecki), Puton, Rycaj – Stanisławski.

Żółte kartki: Peter Basista, Bartosz Pikul, Kamil Bętkowski, Marko Milunović, Maciej Maślany - Arkadiusz Kot, Rafał Kiczuk, Szymon Stanisławski, Adrian Zarzecki
Sędziował: Mariusz Myszka (Stalowa Wola).