Orlęta w finale

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski finalistą Pucharu Polski na szczeblu Bialskopodlaskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Dziś w pokonanym polu pozostawiły Podlasie Biała Podlaska. Oprócz wygranej cieszą występy aż czterech 16-latków, Arkadiusza Korolczuka, Kacpra Kani, Jana Bożyma i Bartosz Idzikowskiego.

Radzynianie od pierwszych minut przewazali i udokumentowali przewagę już w 12. minucie. Dobrym wejściem w pole karne wynik otworzył Karol Kalita. Ekipa Damiana Panka podwyższyła na 2:0, ale arbiter cofnął akcję do faulu Pawła Komara na Janku Bożymie. Wspomniany Komar w końcówce pierwszej połowie raz jeszcze dał o sobie znać. Strzałem z dystansu doprowadził do remisu.

Po przerwie gospodarze panowali na boisku, a najważniejszym jej aktorem był Szymon Stanisławski. Hattrick naszego napastnika dał naszym pewne zwycięstwo 4:1.

W finale, 9 maja, zagramy w Łukowie z Orlętami.

Orlęta Radzyń Podlaski – Podlasie Biała Podlaska 4:1 (1:1)

Bramki: Karol Kalita 12′, Szymon Stanisławski 63′, 79′, 84′ (rzut karny) – Paweł Komar 38′

Orlęta: Nowacki (46′ Stężała) – Ciborowski (75′ Idzikowski), Zarzecki (53′ Panufnik), Kiczuk, Lipiński – Bożym (46′ Kaganek), Kot, Korolczuk, Puton (46′ Stanisławski), Rycaj (84′ Kania) – Kalita.

Podlasie: Zagórski – Dmitruk, Łakomy (46′ Konaszewski), Maciak, Skrodziuk – Kosieradzki (69′ Dmowski), Nieścieruk (85′ Gugeszaszwili), Iwańczuk, Siemieniuk, Komar (46′ Pajnowski) – Leśniak (58′ Syryjczyk).

Żółte kartki: Karol Kalita, Bartosz Ciborowski, Karol Rycaj – Paweł Komar, Jakub Syryjczyk

Sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).