Wysoka porażka w Świdniku

Grające w okrojonym składzie Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski bardzo wyraźnie uległy w Świdniku tamtejszej Avii. Świdniczanie rozgromili nas 5:0. Klasą sam dla siebie był Wojciech Białek, który trzykrotnie pokonywał Krzyśka Stężałę.

Brak Piotra Krawczyka, Patryka Szymali i Adriana Zarzeckiego sprawił, że Damianowi Pankowi nie sposób było zbudować podstawowy skład. I tak, w jedenastce na lewej obronie pojawił się Jakub Kaganek. Goście bardzo szybko udokumentowali swoją przewagę, którą mieli od pierwszych sekund. Wojciech Białek asystował Patrykowi Czułowskiemu przy golu na 1:0 z 10. minuty. Po pół godzinie gry najmłodszy na boisku Arek Korolczuk sfaulował przeciwnika na 18. metrze i obejrzał żółtą kartkę, z którą musiał grać już do końca meczu. Co gorsza, rzut wolny na gola zamienił wspomniany Białek. W końcówce Korolczuk mógł zdobyć gola na 2:1, ale w ostatniej chwili został zablokowany.

Radzyńska jedenastka szukała gola kontaktowego i kilkukrotnie była tego bliska. Szymon Stanisławski jednak pomylił się. W 65. minucie zawody tak naprawdę skończyły się. Białek trafił po indywidualnej akcji. Zwieszone głowy gości, czego efektem był hattrick Białka, skompletowany już w 67. minucie. Miejscowi dopełnili dzieła zniszczenia w 72. minucie. Orlęta przegrały w Świdniku aż 0:5.

12 maja o 16:00 zagramy u siebie z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Avia Świdnik – Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski 5:0 (2:0)