Puchar został w Hrubieszowie

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski bez Pucharu Polski. Po trofeum sięgnęła Unia Hrubieszów, która w decydującym o trofeum meczu pokonała radzynian 1:0. Gola na wagę trofeum strzelił Krystian Romanowski w 70. minucie gry.

Radzynianie mogli bardzo mocnym akcentem rozpocząć środowe spotkanie. Po dośrodkowaniu Jakuba Kaganka z rzutu rożnego bliski otwarcia wyniku był Rafał Kiczuk. Były obrońca Jagiellonii Białystok z bliska spudłował bardzo wyraźnie. W pierwszych minutach hrubieszowianie nieco częściej byli przy piłce i próbowali zagrażać Robertowi Nowackiemu. Mimo że to Unia miała więcej z gry, to konkretniejsi byli przyjezdni. 18. minuta to kolejne dośrodkowanie Kaganka i strzał Kiczuka. Tym razem 20-latek uderzył lepiej, ale piłkę z linii bramkowej wybił Krystian Romanowski. 120 sekund później gospodarze powinni wyjść na prowadzenie. Kacper Lipiński bardzo ofiarnie zablokował strzał Błażeja Omańskiego. W odpowiedzi kolejną dobrą wrzutkę, tym razem z gry, posłał były skrzydłowy JKS-u Jarosław. Grający po przeciwnej stronie Cezary Demianiuk nie trafił w futbolówkę. Do przerwy było więc 0:0, a obie strony zdawały sobie sprawę z dużego ciężaru gatunkowego.

Po zmianie stron radzynianie mogli otworzyć wynik w 64. minucie. Piłkę z linii bramkowej po rzucie rożnym wybił jeden z defensorów. 70. minuta to decydująca akcja meczu. Krystian Romanowski dostał podanie na skrzydło i bez zastanowienia oddał strzał, z którym Nowacki nie był w stanie sobie poradzić. Od tego czasu podopieczni Damiana Panka ruszyli do ataków. Mnóstwo stałych fragmentów gry nie przyniosło oczekiwanego skutku. Najbliżej szczęścia był Piotr Krawczyk. Ostatecznie wicelider zamojskiej klasy okręgowej sięgnął po trofeum.

1/32 ogólnopolskiego Pucharu Polski odbędzie się w dniach 25-27 września.

Unia Hrubieszów - Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski 1:0 (0:0)
Bramka: Krystian Romanowski 70'

Unia: Tomczyszyn - Alochin, Grui (87' K. Oleszczuk), Romanowski, Podgórski, Fulara, M. Oleszczuk (83' Pańko), D. Kazan, Pietrusiewicz (67' Wiejak), Omański, Kamiński.

Orlęta: Nowacki - Ciborowski, Kiczuk, Zarzecki, Lipiński - Kaganek (83' Brzosko), Korolczuk (46' Stanisławski), Krawczyk, Puton, Kalita (60' Rycaj) - Demianiuk.

Żółte kartki: Krystian Romanowski, Mateusz Oleszczuk, Jewgienij Grui, Mariusz Podgórski - Kacper Lipiński, Adrian Zarzecki, Rafał Kiczuk
Sędziował: Arkadiusz Łaszkiewicz (Zamość).