ORLETA-SPOMLEK.PL

Strona oficjalna

Puchar został w Hrubieszowie

Udostępnij

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski bez Pucharu Polski. Po trofeum sięgnęła Unia Hrubieszów, która w decydującym o trofeum meczu pokonała radzynian 1:0. Gola na wagę trofeum strzelił Krystian Romanowski w 70. minucie gry.

 

Radzynianie mogli bardzo mocnym akcentem rozpocząć środowe spotkanie. Po dośrodkowaniu Jakuba Kaganka z rzutu rożnego bliski otwarcia wyniku był Rafał Kiczuk. Były obrońca Jagiellonii Białystok z bliska spudłował bardzo wyraźnie. W pierwszych minutach hrubieszowianie nieco częściej byli przy piłce i próbowali zagrażać Robertowi Nowackiemu. Mimo że to Unia miała więcej z gry, to konkretniejsi byli przyjezdni. 18. minuta to kolejne dośrodkowanie Kaganka i strzał Kiczuka. Tym razem 20-latek uderzył lepiej, ale piłkę z linii bramkowej wybił Krystian Romanowski. 120 sekund później gospodarze powinni wyjść na prowadzenie. Kacper Lipiński bardzo ofiarnie zablokował strzał Błażeja Omańskiego. W odpowiedzi kolejną dobrą wrzutkę, tym razem z gry, posłał były skrzydłowy JKS-u Jarosław. Grający po przeciwnej stronie Cezary Demianiuk nie trafił w futbolówkę. Do przerwy było więc 0:0, a obie strony zdawały sobie sprawę z dużego ciężaru gatunkowego.

Po zmianie stron radzynianie mogli otworzyć wynik w 64. minucie. Piłkę z linii bramkowej po rzucie rożnym wybił jeden z defensorów. 70. minuta to decydująca akcja meczu. Krystian Romanowski dostał podanie na skrzydło i bez zastanowienia oddał strzał, z którym Nowacki nie był w stanie sobie poradzić. Od tego czasu podopieczni Damiana Panka ruszyli do ataków. Mnóstwo stałych fragmentów gry nie przyniosło oczekiwanego skutku. Najbliżej szczęścia był Piotr Krawczyk. Ostatecznie wicelider zamojskiej klasy okręgowej sięgnął po trofeum.

1/32 ogólnopolskiego Pucharu Polski odbędzie się w dniach 25-27 września.

Unia Hrubieszów - Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski 1:0 (0:0)
Bramka: Krystian Romanowski 70'

Unia: Tomczyszyn - Alochin, Grui (87' K. Oleszczuk), Romanowski, Podgórski, Fulara, M. Oleszczuk (83' Pańko), D. Kazan, Pietrusiewicz (67' Wiejak), Omański, Kamiński. 

Orlęta: Nowacki - Ciborowski, Kiczuk, Zarzecki, Lipiński - Kaganek (83' Brzosko), Korolczuk (46' Stanisławski), Krawczyk, Puton, Kalita (60' Rycaj) - Demianiuk.

Żółte kartki: Krystian Romanowski, Mateusz Oleszczuk, Jewgienij Grui, Mariusz Podgórski - Kacper Lipiński, Adrian Zarzecki, Rafał Kiczuk
Sędziował: Arkadiusz Łaszkiewicz (Zamość). 

Komentarze   

+1 #19 WpisJosh 2018-06-10 14:41
Dlaczego na tym wiejskim portalu nikt nie poda że Panek już nie jest trenerem! Od meczu z Motorem. Jego następcą to borysiuk, który również jakby miał honoru trochę to by się podał do dymisji no ale 3000 na drodze nie leżą...pozdro
Cytować
+6 #18 trenerzybolo łacznik 2018-06-07 23:15
Sadowski? Panie szanowny, to żart? Przecież on już u nas był... I w dziesiątkach innych klubów w regionie też. A teraz to już jest raczej po drugiej stronie rzeki jako trener :)
Cytować
+3 #17 zmowa czy brak taktykiStanisław 2018-06-07 22:14
Albo ktoś chce spuścić drużynę z III ligi, albo ktoś nie jest wstanie dogadać się z drużyną.
Cytować
+4 #16 Psy szczekajaKibic07 2018-06-07 21:46
Psy szczekają a karawana idzie dalej.Na tej zasadzie można traktować to jak zarząd traktuje głosy kibiców. Czy ktoś z zarządu wezwal trenerów na dywanik? Panek i spółka-czy Panowie wiedzą co to jest honor?
Cytować
0 #15 ZMIANAmichalek2_2 2018-06-07 19:51
Mowcie co chcecie dla mnie Panek sie wypalił i potrzeba zmian. Dobrym kandydatem moze być np Szydełko z Jarosławia ktory wyciagnal ich z dna na wiosne albo Marek Sadowski ktory zrezygnowal z prowadzenia Tomasovii
Cytować
-14 #14 płaczkimieciu 2018-06-07 16:30
Myślała wieś ,że z miastem wygra. :lol: :lol: :lol: :lol:
Cytować
+11 #13 koniec tego badziewiaWnerwiony kibic 2018-06-07 13:40
cala runde przymykalem oko na beznadziejna gre i wyniki majac na uwadze ten mecz pucharowy, jak mozna bylo go przegrac to ja nie wiem, pomijam juz kase za wygrana, pomijam to, ze za kilka miesiecy moglismy miec wielkie swieto pilki w Radzyniu, taka okazja juz sie nie powtorzy prawdopodobnie nigdy, tak jak poprzednicy mam juz dosc ogladania Panka, niech uczy WF w szkole bo widac do tego sie nadaje, majac taki sklad i potencjal w calej rundzie jesiennej mamy przedostatnie miejsce i tylko w miare niezly poczatek sezonu uratowal nas od spadku, DOŚĆ TEGO - ŻĄDAMY GŁOWY TRENERA
Cytować
+6 #12 ............starykibic 2018-06-07 13:24
Trenerze Panek pańskie metody już się wypaliły.Czas na zmiany i to nie tylko kadrowe,a w sztabie szkoleniowym.Dl aczego Pan tak się przykleił do tego trenerskiego stołka?Bez kasy z klubu zbankrutuje Pan i Pana rodzina?
Cytować
+6 #11 Dymisjajacek 2018-06-07 08:45
Po takich wynikach jakie drużyna osiąga w tej rundzie plus przegrany puchar z drużyna z okręgówki (nie umniejszając Unii Hrubieszów) trener (lub cały sztab) powinien podać się do dymisji. Nie widać tego żeby zawodnicy chcieli "umierać" za trenera no chyba, że w meczu z Motorem i Podlasiem. Uważam, że po tylko latach to normalne, że mogło coś się wypalić. Nie znam się na trenowaniu ale takie mam wrażenie, że kontynuacja tego nie ma większego sensu. Obawiam się o losy drużyny w przyszłym sezonie w którym będzie znowu rewolucja kadrowa. Autobus z zawodnikami wyjedzie i przyjedzie kolejny z nowymi zawodnikami.
Cytować
+6 #10 to już dnoJa 2018-06-06 22:23
Na prawdę ciężko wytłumaczyć masakryczną formę naszych kopaczy. Chyba trenerzy kompletnie olali przygotowania do rundy a na dodatek sprowadzono zawodników, których nikt nie chciał u siebie. Prezes musi zareagować.
Cytować