ORLETA-SPOMLEK.PL

Strona oficjalna

195 meczów i pas. Damian Panek nie będzie już trenerem Orląt

Udostępnij

Trener Damian Panek w kwietniu podjął decyzję o odpoczynku od futbolu. W maju przekazał tę decyzję włodarzom Klubu. Wspólnie uzgodniono wówczas, że rozstanie szkoleniowca z drużyną nastąpi po sezonie i wtedy też sama informacja zostanie przekazana Kibicom. Nowy szkoleniowiec naszej drużyny zostanie przedstawiony na sobotnim meczu radzynian przeciwko Unii Tarnów.

Damian Panek po raz pierwszy szkoleniowcem Orląt został jeszcze przed zakończeniem kariery piłkarskiej. 20 maja 2009 roku podjął się niezwykle trudnej misji, jaką było utrzymanie naszej drużyny w III lidze lubelsko-podkarpackiej. Do końca rozgrywek pozostawały cztery kolejki, a biało-zieloni mieli na koncie 26 punktów, będąc w strefie spadkowej. Pierwsza kadencja Panka rozpoczęła się od porażki ze Stalą Mielec. Trzy kolejne mecze to dwie wygrane i remis, które uratowały III ligę dla Radzynia. W kolejnym sezonie popularny „Pancur" wybiegał jeszcze na boisko jako zawodnik. W kampanii 2009/2010, pod wodzą Roberta Różańskiego, Marka Sadowskiego i Rafała Wójcika, Orlęta po raz ostatni spadły - tylko na rok - z III ligi.

Kolejna kadencja 41-letniego trenera rozpoczęła się 13 maja 2013. Wtedy Panek rozpoczął kolejną misję ratunkową. Tym razem sytuacja wydawała się nieco lepsza - punkt przewagi nad strefą spadkową i osiem spotkań do końca. We wspomnianych ośmiu meczach podopieczni Damiana Panka uzbierali 16 punktów (o dwa mniej niż przez poprzednie 22 spotkania!) i utrzymali się w III lidze. W kolejnych latach biało-zieloni byli niezwykle mocnym trzecioligowcem, jedynie w minionej kampanii nie zajęli pozycji w górnej połowie tabeli. Druga kadencja zakończy się na 195 oficjalnych meczach.

Damian Panek jest najdłużej pracującym szkoleniowcem w III lidze. W swoim klubie dłużej od niego pracuje jedynie Artur Bożyk z Chełmianki Chełm. Chełmianie poprzedni sezon spędzili jednak szczebel niżej.

Statystyki meczów Damiana Panka jako trenera Orląt-Spomlek Radzyń Podlaski (liga): 177 meczów. 75 zwycięstw - 49 remisów - 53 porażki

Statystyki meczów Damiana Panka jako trenera Orląt-Spomlek Radzyń Podlaski (liga+Puchar Polski): 198 meczów. 91 zwycięstw - 49 remisów - 58 porażek

W najbliższych dniach na naszych łamach przedstawimy więcej statystyk dotyczących ponad pięcioletniego okresu Damiana Panka w klubie oraz porozmawiamy z samym zainteresowanym.

Komentarze   

+1 #10 Taki sobie wywódDariusz Trzeciecki 2018-06-15 16:49
Nie wiem komu odpisuję bo tutaj sami szpece i jak zwykle anonimowi, odnośnie trenera Panka to że pochodzi z Lubyczy Królewskiej i trochę grał w Białej Podlaskiej to nie znaczy że nie jest miejscowy, a skąd pytam się gdzie mieszka, gdzie tyle lat grał w piłkę z sukcesami bo napastnikiem był bardzo dobrym, kogo trenował ostatnio, Panek jak dla mnie jest nie rozerwanie związany z Radzyniem Podlaskim i tyle, dla mnie jest swój, a że nie podchodzi stąd to co, odnośnie nowego trenera zobaczymy co z tego będzie każdy startuje z tego samego pułapu, jedyna różnica jakim klub będzie dysponował finansami. Mimo wszystko i tak jak już wspomniałem w Orlętach gra za mało miejscowych i nie mówię tu tylko o Radzyniu ale i okolicach, w jedenastce powinno ich wybiegać w meczu minimum 6 i wtedy nie mówili byśmy o rozpadzie drużyny. To takie moje przemyślenia. Pozdrawiam z Pabianic, nie mniej jednak cały czas z sentymentem dla mojego ukochanego Radzynia Podlaskiego.
Cytować
+7 #9 Borysiuk nowym trenerem?Dres 2018-06-13 07:57
Jesli to prawda źe nowym trenerem ma być Borysiuk to jest to zmiana malo logiczna.Borysi uk byl prawą ŕęką Panka i tak samo jak on odpowiadal za tragiczną formę orląt i bezsensowne transfery.
Cytować
0 #8 następcaWnerwiony kibic 2018-06-12 20:28
mam nadzieję, że Rafał Borysiuk nie popełni błędów swojego kolegi ;-)
Cytować
+1 #7 TrenerKibic Radzyń 2018-06-12 20:04
Może i dobrze że Panek odszedl po ostatnich wynikach było widać że coś jest nie tak jak trzeba.Oby nowy trener coś zmienił
Cytować
+7 #6 lolWnerwiony kibic 2018-06-12 12:19
no to skoro wiedział, że odchodzi, wiedział że w lidze od dawna nam nic nie grozi, to po jakiego grzyba kombinował w tym pucharze !!!!!!! mógł zostać zapamiętany jako legenda, a zostanie na zawsze zapamiętany jako ten który zawalił najważniejszy w ostatnich latach mecz w historii klubu do tego z drużyną z okręgówki....
Cytować
+2 #5 RE: 195 meczów i pas. Damian Panek nie będzie już trenerem Orląt44 2018-06-12 10:37
Cytuję Kibol22:
To byl najwyzszy czas na zmiany. Drużyna gra tragicznie,gra bardzo malo mlodziezowcow .przed nowym trenerem ciężkie zadanie zrobienia porzadków.Stanislawski,Puton,Stolarczyk raczej odejdą,cięzko będzie zatrzymać Kiczuka i Ciborowskiego.Po pozbyciu się Brzoski , Demianiuka, Panufnikaw drużynie może zostać tylko kilku klasowych zawodnilow -Stezala,Zarzecki,Szymala czy Kot.

Jeżeli trenerem będzie osoba typowana przez "wtajemniczonyc h"to 4 liga będzie po jednym sezonie.
Cytować
0 #4 ..do bolo łacznik 2018-06-12 09:26
następcy Panka będzie ciężko bo ta drużyna nie istnieje.Czy Orlęta to taki biedny klub jak Panek mógł sobie pozwolić na sprowadzanie do Polski chorego brazylijczyka i opłacenie mu operacji?Take przykłady można mnożyć.Do Pana trzecieckiego-p anek nie jest miejscowy
Cytować
+17 #3 Najwyższy czasKibol22 2018-06-12 08:01
To byl najwyzszy czas na zmiany. Drużyna gra tragicznie,gra bardzo malo mlodziezowcow .przed nowym trenerem ciężkie zadanie zrobienia porzadków.Stani slawski,Puton,S tolarczyk raczej odejdą,cięzko będzie zatrzymać Kiczuka i Ciborowskiego.P o pozbyciu się Brzoski , Demianiuka, Panufnikaw drużynie może zostać tylko kilku klasowych zawodnilow -Stezala,Zarzec ki,Szymala czy Kot.
Cytować
+4 #2 SzkodaDariusz Trzeciecki 2018-06-12 05:31
Nie wiem czy to dobry pomysł żeby Panek odszedl, chyba że to jego decyzja najnormalniejsz e zmęczenie materiału. Mimo wszystko było miejscowy i zawsze chciał umierać za ten klub, ale jak to mówią pożyjemy zobaczymy. Moim skromnym zdaniem gramy za małą ilością wychowanków. Na koniec podziękowania dla trenera Panka za jego pracę dla Orląt i mam nadzieję że jeszcze kiedyś wróci.
Cytować
+8 #1 szacunek i podziękowaniebolo łacznik 2018-06-11 20:28
Bardzo dobry trener i człowiek. Uważam, że to, co osiągnął z Orlętami orzez ostatnie lata to było maksimum jak na możliwości klubu z tak małego miasteczka i dysponujacego tak skromnymi środkami. Ale nie dziwię się, że ma dość, bo każda formuła kiedyś się wypala. A do tych wszystkich, którzy tak ostatnio domagali się tutaj "głowy trenera" - jeszcze zatęsknicie za Damianem i to szybko. Bardzo szybko. Zwłaszcza gdy zobaczycie w akcji nowego trenera.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

VIDEO 1

Dołącz do Nas

Video

Losowe zdjęcie

Brak grafik

Ostatnie dodane zdjęcia

Panel logowania

Osób online

Odwiedza nas 180 gości oraz 0 użytkowników.

 

 

Sponsor techniczny:

                                                                                                            

        

 

 

 

Ta strona stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka).

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem