Przełamanie po ośmiu latach. Lublinianka - Orlęta 1:3

Końcówka rundy jesiennej to pasmo sukcesów zawodników Orląt. W dzisiejszym meczu "biało-zieloni" po raz pierwszy od ośmiu lat pokonali Lubliniankę.

Pierwszego gola dla naszej drużyny zdobył w 16. minucie Dominik Struk po dośrodkowaniu Wojciecha Hołoweńki. Kolejny padł w 34. minucie, kiedy Dariusz Ptaszyński popisał się celnym trafieniem po centrze Piotra Zmorzyńskiego z rzutu rożnego.

Pomimo wysiłków lublinian wynik do przerwy nie uległ zmianie i Orlęta wygrywały 2:0. Następna bramka w sobotnim spotkaniu została zdobyta w 55. minucie. Kontaktowego gola dla Lublinianki strzelił Przemysław Kanarek. Wynik starcia ustalił w 76. minucie Dariusz Ptaszyński, notując drugie trafienie w meczu. Dzięki dobrej dyspozycji Krzysztofa Stężały zawodnikom z Lublina nie udało się zmienić tego rezultatu do końca potyczki. Po ładnym spotkaniu podopieczni Damiana Panka wygrali na wyjeździe 3:1.

Lublinianka-Wieniawa Lublin - Orlęta Radzyń Podlaski 1:3 (0:2)

Kanarek 55 - Struk 16, Ptaszyński 34, 76

Lublinianka-Wieniawa:
Zapał - Paździor, Mazurek, Styżej, Kursa, Kanarek, Stępień (77 Majewski), Sobiech, Kozieł, Gromba, Ścibior

Orlęta: Stężała - Leszkiewicz (91 Samociuk), Zarzecki, Kazubski, Komar, Borysiuk, Ptaszyński (83 Łakomy), Tymosiak, Zmorzyński, Struk (75 Król), Hołoweńko (70 Rusiecki)

Żółte kartki: Kursa, Styżej, Stępień, Ścibior (Lublinianka-Wieniawa)

Sędziował: Paweł Charchut (Rzeszów)

Widzów: 100

Materiał wideo z meczu autorstwa Internetowej Telewizji Lublin (ITVL.pl) jest dostępny pod tym linkiem. Skrót prezentujemy dzięki uprzejmości pana Karola Kurzępy.