ORLETA-SPOMLEK.PL

Strona oficjalna

Rozpoczynamy kolejny sezon!

Udostępnij

Po letnim odpoczynku zawodnicy i kibice z nowymi nadziejami rozpoczynają kolejny sezon rozgrywkowy 2018/19 w grupie czwartej trzeciej ligi. Pierwszym rywalem drużyny Orląt Radzyń będzie jeden z faworytów do awansu Motor Lublin.

 

        Bardzo rozbudowane i niezrealizowane plany na awans przed poprzednim sezonem spowodowały latem rewolucję w zespole Motoru Lublin. Zarząd klubu pożegnał się z wieloma klasowymi zawodnikami, m.in. Marcinem Burkhardtem, Arturem Gieragą, Pawłem Kaczmarkiem, Julienem Tadrowskim, Kamilem Oziemczukiem oraz trenerem Piotrem Zasadą. Do Górnika Łęczna odeszli Tomasz Tymosiak, Igor Korczakowski i Dawid Dzięgielewski. Wybrano nowego trenera Mariusza Sawę, który rozpoczął budowę drużyny. Pierwszym hitem transferowym była umowa z byłym reprezentantem Polski =, grającym swego czasu w naszej drużynie obrońcą Tomaszem Brzyskim. Brzyski ostatnio występował w Sandecji Nowy Sącz. Dopełnieniem i wzmocnieniem obrony mają być dwaj gracze; Słowak Michal Ranko oraz Robert Majewski z MKS Piaseczno .Pozyskano również kolejnego zawodnika mającego reprezentacyjną przeszłość pomocnika Grzegorza Bonina z Górnika Łęczna. Do formacji pomocy zostali zakontraktowani Michał Gałecki z Sandecji Nowy Sącz i Dawid Pożak oraz Irakli Meschia (obaj z Wisły Puławy). W zdobywaniu bramek Konradowi Nowakowi będą pomagać Piotr Darmochwał z Wisły Puławy i Michał Paluch - powrót z Zamościa Na pozycję bramkarza z KSZO przyszedł Adrian Olszewski. Jak widać, Motor zbroi się w graczy z „górnej półki", którzy powinni walczyć o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

        Transfery dokonane przez radzyński klub wyglądają blado przy nabytkach ligowego potentata z Lublina. Trener Rafał Borysiuk wspólnie z zarządem zakontraktowali zawodników, na których nasz klub po prostu stać. Pozyskaliśmy trzech zawodników z trzeciej ligi, czterech z czwartej ligi oraz jednego z okręgówki. Odeszło kilku zawodników, którzy nie stanowili o sile radzyńskiego zespołu. Niewątpliwą wyrwą w drużynie Orląt jest odejście do Wisły Puławy Krystiana Putona. Sądzę, że pozyskani pomocnicy Artur Sułek , Przemysław Ilczuk i Karol Buzun będą w stanie zastąpić pracowitego wychowanka Radomiaka. Najbliższe spotkania dadzą odpowiedź na pytanie; czy napastnicy Maciej Wojczuk i Jurij Perin będą zagrożeniem dla rywali? Bo „przytulony” przez Wisłę Puławy Szymon Stanisławski niezbyt często zmuszał do kapitulacji bramkarzy przeciwników. Na całą jesienną rundę z powodu kontuzji wypadł z kadry filar obrony Adrian Zarzecki .W jego miejsce przyszedł z Motoru Lublin Radosław Kursa. Arkadiusz Kot i Kacper Waniowski również w kilku pierwszych spotkaniach nie mogą zagrać z powodu leczenia urazów. Terminarz rozgrywek dla Orląt został ułożony, jak w filmach grozy, na inaugurację trzęsienie ziemi a później emocje powinny rosnąć. Jedno jest pewne, ambicji radzyńskiej drużynie w walce z Motorem nie zabraknie i kibiców przy Warszawskiej czeka bardzo ciekawe i emocjonujące widowisko. W poprzednim sezonie Orlęta dwukrotnie przegrały z lubelską drużyną : 4 : 0 na wyjeździe oraz 0 : 1 na własnym boisku.        

     Klub Sportowy Motor Lublin powstał w 1950 roku . Barwy biało-żółto- niebieskie. Prezesem Zarządu Klubu jest Leszek Bartnicki, funkcję trenera pierwszej drużyny od 29 czerwca 2018 roku pełni Mariusz Sawa.

        Sympatyków dobrego futbolu zapraszamy na stadion w Radzyniu dnia 11 sierpnia, godzina 17.oo. Planujemy relację tekstową.

Komentarze   

0 #6 RE: Rozpoczynamy kolejny sezon!Hhhgggy 2018-08-12 20:49
Daj mi przykład jaki zawodnik który przyszedł z 1 ligi bądź ekstraklasy do 3 i strzelił 20bramek? z tego co się orientuję zaden. wiedz tylko, że jak grasz w radzyniu(bez obrazy) nie strzelisz jako napastnik 20 bramek po reformacji ligi. Chyba, że grasz w motorze, ewentualnie innym klubie który ma aspiracje na awan to wtedy jest większe prawdopodobieńs two na taką ilość bramek.
Cytować
+4 #5 ?44 2018-08-12 10:18
Cytuję Hhhgggy:
Byłeś na jakimś meczu? Stanisławski nie stanowił siły o czym Ty owisz? Widziałeś ile bramek strzelił łącznie z pucharami?

Stanisławski jak na zawodnika , który przeszedł z 1 do 3 ligi powinien strzelić nie pięć a dwadzieścia pięć bramek.Zobaczym y ile strzeli w Puławach.
Cytować
-5 #4 Dobre.Hhhgggy 2018-08-11 20:27
Byłeś na jakimś meczu? Stanisławski nie stanowił siły o czym Ty owisz? Widziałeś ile bramek strzelił łącznie z pucharami?
Cytować
-7 #3 bez złudzeńwujas 2018-08-11 13:48
Obstawiam 0:3. Nie będzie niespodzianki na 99,9 proc.
Cytować
+4 #2 do # 144 2018-08-11 11:07
Jeżeli ktoś chce psa uderzyć kij zawsze znajdzie. WIELKI EKSPERCIE: Myśliwiecki, Zmorzyński, Zawierucha , Wiejak odeszli zimą , tutaj jest mowa o rundzie wiosennej.Krawc zyk , Demianiuk ii Stanisławski byli zakontraktowani tylko na jedną rundę i nie stanowili o sile radzyńskiego zespołu, Stolarczyk wiosną z powodu kontuzji bardzo mało grał, Brzosko grał łącznie 49 minut . Co do Putona należy przeczytać artykuł ze zrozumieniem.Na pędem Orląt i podstawowymi zawodnikami wiosną byli- Puton, Kot, Ciborowski, Szymala, Zarzecki , Kiczuk, Kalita a najlepszym bramkarzem w lidze jest Stężała. Nic nie stoi na przeszkodzie aby WIELKI EKPERT zgłosił się do klubu i zamienił autora artykułu. Siedzieć na d.... i krytykować jest łatwo.
Cytować
+3 #1 Kto to pisał co?Tojakiszart. 2018-08-09 20:10
Panie redaktorze co pan piszesz.
"Odeszło kilku zawodników, którzy nie stanowili o sile radzyńskiego zespołu"
1 sprawa jest taka po tym sezonie odeszli zawodnicy tacy jak
Mysliwiecki (17meczow 3bramki) to że mało bramek nic ale pomógł zdobyć 27pkt. Gdzie w 2rundzie było ich 19
Wiejak
Krawczyk(15meczow)
Stolarczyk (22mecze 1.5roku w Radzyniu pomoc w utrzymaniu.)
Puton (cały sezon jeden z najlepszych zawodników)
Stanisławski (Odeszło kilku zawodników, którzy nie stanowili o sile radzyńskiego zespołu 5bramek w pucharze około 10)
Brzósko(jedyny zawodnik który dużo nie wniósł bez urazy dla zawodnika.)
Demianiuk (16 meczów 1bramka)
Zmorzynski (1runda zdobycie 27pkt.)
Który z nich nie tworzył siłę Radzynia? Obudź się Pan i zacznij doceniać pracę tych zawodników i nie wypisuj brednii. Albo po prostu zmień zawód.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

VIDEO 1

Dołącz do Nas

Video

Losowe zdjęcie

Brak grafik

Ostatnie dodane zdjęcia

Panel logowania

Osób online

Odwiedza nas 186 gości oraz 0 użytkowników.

 

 

Sponsor techniczny:

                                                                                                            

        

 

 

 

Ta strona stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka).

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem