Remis z Hutnikiem

Pomimo kilku dobrych okazji po obu stronach, w meczu Orląt-Spomlek z Hutnikiem Kraków nie padła ani jedna bramka. Tym samym biało-zieloni nadal pozostają niepokonani na własnym boisku. Więcej informacji wkrótce.

Bardzo dobre kolejne spotkanie na swoim boisku w rozgrywkach obecnego sezonu notują radzyńskie Orlęta. Tym razem bezbramkowo zakończył się mecz z wiceliderem tabeli Hutnikiem Kraków. Od początku spotkania goście narzucili swój sposób gry . Już w pierwszej minucie meczu Mateusz Reczulski przekonał się o umiejętnościach Krzysztofa Stężały. Będąc w idealnej sytuacji nie potrafił pokonać bramkarza Orląt. Kolejne minuty meczu były bardzo ciekawe ale obie drużyny nie wypracowały klarownych okazji bramkowych. Po dominacji gości w początkowym okresie meczu do głosu doszli zawodnicy Orląt. W 43 minucie Maciej Wojczuk nie skorzystał z prezentu Mateusza Zająca kiedy po otrzymaniu piłki zgranej przez bramkarza Hutnika z kilku metrów strzelił nad poprzeczką bramki gości. Bardzo dobry poziom gry w pierwszej odsłonie meczu nie przekładał się na okazje bramkowe. Na przerwę zawodnicy schodzili z wynikiem bezbramkowym.

Pierwsze minuty drugiej połowy znowu należały do gości. Pomimo wielu ataków zawodnicy Leszka Janiczaka nie stworzyli żadnej idealnej okazji do strzelenia gola. Wyraźnie brakowało w krakowskim zespole dwóch czołowych snajperów Dariusza Gawęckiego i Kamila Sobali , którzy zdobyli połowę bramek w całym dorobku Hutnika. Kolejny okres gry był wyrównany. Doliczony czas mógł okazać się korzystny dla gości. W ostatniej akcji meczu Dawid Linca w doskonałej sytuacji z kilku metrów strzelił obok słupka bramki Krzysztofa Stężały.

Podsumowując mecz trzeba podkreślić bardzo dobry poziom gry prezentowany przez obie drużyny . Hutnik był najlepiej grającą drużyną z dotyczasowych rywali radzyńskiego zespołu.   Orlęta Radzyń Podlaski – Hutnik Kraków 0:0

Orlęta: Stężała – Ciborowski, Kiczuk, Kursa, Szymala – Kot (89′ Korolczuk), Panufnik, Rycaj (90+4′ Bożym), Kalita (74′ Waniowski), Ilczuk – Wojczuk (89′ Perin).

Hutnik: Zając – Jaklik, Kędziora, Ptak, Świątek, Marszalik (72′ Linca), Kołodziej (75′ Pietrzyk), Tetych, Kotwica (72′ Pachowicz), Kurek, Reczulski.

Żółte kartki: Arkadiusz Kot, Karol Rycaj, Michał Panufnik – Patryk Kołodziej, Szymon Pietrzyk, Mateusz Reczulski

Sędziował: Karol Krzak (Mielec).