Z Sieniawy z punktem

Tylko remis z dalekiego wyjazdu do Sieniawy przywieźli piłkarze Orląt-Spomlek Radzyń Podlaski. Podopieczni Rafała Borysiuka, choć prowadzili 1:0 i grali w przewadze jednego gracza, nie zdołali dowieźć wyniku do końca. W ostatniej kolejce sezonu rundy jesiennej 2018/2019 do Radzynia przyjedzie Stal Kraśnik.

Od początku spotkania plan Rafała Borysiuka był realizowany przez jego podopiecznych. Przyjezdni mieli kilka dobrych okazji, a co więcej od 26. minuty grali w przewadze jednego zawodnika. Dawid Kasza trzykrotnie mocno traktował Przemysława Ilczuka, a za pierwsze i ostatnie wejście obejrzał po żółtej kartce. Wspomniany Ilczuk był trudny do upilnowania dla graczy z Podkarpacia. Jego strzał z dystansu trafił w słupek, a wcześniej były gracz Motoru Lublin został powstrzymany przez bramkarza po podaniu od Karola Kality. "Kali" również miał swoją okazję. Piłka spadła mu pod nogi po jednym z kilku stałych fragmentów gry, ale 23-latek niestety pomylił się. Do przerwy było więc 0:0, choć to goście byli znacznie bliżej prowadzenia.

Po przerwie obraz gry nie ulegał zmianie. Przy stanie 0:0 na strzał z dystansu zdecydował się Arkadiusz Kot, a jego próba zatrzymała się na poprzeczce. Po nieco ponad godzinie radzyńska jedenastka dopięła swego. Faulowany w polu karnym był Maciej Wojczuk, a jedenastkę na gola zamienił Patryk Szymala. Prowadzenie nieco uśpiło biało-zielonych. W 67. minucie drugi raz kartonikiem ukarany został Kacper Lipiński. Co gorsza Sebastian Padiasek po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z bliska wepchnął piłkę do siatki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

W sobotę 17 listopada o 13:00 do Radzynia przyjedzie Stal Kraśnik.