ORLETA-SPOMLEK.PL

Strona oficjalna

Burmistrz nagrodził młodych sportowców

Udostępnij

Mamy w Radzyniu piękne obiekty do uprawiania sportów: stadion miejski, hale sportowe, basen czy ścieżkę rowerową. To doskonałe miejsca do uprawiania zarówno rekreacji, jak i sportu na konkretnym już poziomie. Rezultatem tego jest nagrodzenie sportowców, którzy w 2013 roku osiągnęli znaczące wyniki – mówił podczas ostatniej sesji miejskiej Dariusz Wierzchowski, przewodniczący Komisji Sportu. Siedmiu utalentowanych młodych sportowców otrzymało dyplomy i nagrody z rąk zastępcy burmistrza Mirosława Kałuskiego oraz przewodniczącego Rady Miasta Jacka Piekutowskiego.


– Sport jest świadomą oraz dobrowolną działalnością człowieka powodowaną głównie dla potrzeby zabawy, popisu, walki, a także wewnętrznego doskonalenia się na drodze systematycznego rozwoju cech fizycznych i umysłowych. Sport sprzyja kształtowaniu charakteru, konsekwencji w postępowaniu oraz uporowi w dążeniu do celu. Wpływ sportu na osobowość człowieka jest oczywisty. Poprzez nieodzowny element rywalizacji uczy postępować zgodnie z przyjętymi w danym sporcie regułami, ale także powszechnymi zasadami. Należy do nich zasada równych szans i poszanowania przeciwnika – mówił przewodniczący Komisji Sportu. Dodał, że rywalizacja sportowa jest jednak przede wszystkim pokonywaniem samego siebie, sprawdzianem siebie w ujawnieniu swoich zdolności, predyspozycji, umiejętności, pokonywaniu swoich słabości i zahamowań. Dariusz Wierzchowski podkreślił, że sukcesy w sporcie zależą od zdrowia psychicznego, pozytywnego postrzegania siebie, posiadania zaufania do własnej osoby i swoich możliwości. Zasadnicze są również umiejętności radzenia sobie z lękiem, nastawienia na cel, postrzegania swoich zdolności. Wszystkie te warunki spełniło siedmiu młodych mieszkańców naszego miasta, w tym zawodnik Orląt Dominik Struk. Za wybitne osiągnięcia w swoich dziedzinach otrzymali nagrody z rąk zastępcy burmistrza Mirosława Kałuskiego oraz przewodniczącego Rady Miasta Jacka Piekutowskiego. Nagrody na pewno były satysfakcjonujące, bo wyróżnieni sami mogli je sobie wybrać.

Dominik Struk (piłka nożna) – wieloletni członek kadr województwa lubelskiego; zawodnik Juniorów Starszych (obecnie drużyna zajmuje II miejsce w I lidze wojewódzkiej); jednocześnie zawodnik I drużyny Orląt Radzyń Podlaski.Żródło: www.igrot.pl

Komentarze   

+5 #2 Obiekty SportoweMietek 2013-11-25 12:37
Przydał by się lepszy stadion ( zadaszenie) i frekwencja by była lepsza.Warto coœ zrobić w tym kierunku dla klubu i dla miasta Radzynia Podlaskiego!
Cytować
+2 #1 brawodres 2013-11-23 22:29
Brawo Dominik.Zasługu jesz chłopie na miejsce w 1 składzie.Nie wiem dlaczego trener stawia na nic nie wnoszącego jesienia Króla!
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

VIDEO 1

Dołącz do Nas

Video

Losowe zdjęcie

Brak grafik

Ostatnie dodane zdjęcia

Panel logowania

Osób online

Odwiedza nas 0 gości oraz 0 użytkowników.

 

 

Sponsor techniczny:

                                                                                                            

        

 

 

 

Ta strona stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka).

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem