Wreszcie!

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski wreszcie zapunktowały na wiosnę. Podopieczni Rafała Borysiuka, choć od końcówki pierwszej połowy przegrywali z Wólczanką w Wólce Pełkińskiej, zdołali doprowadzić do remisu. Pierwszego w tym roku gola dla radzynian strzelił Karol Kalita, który skorzystał z wrzutki Rafała Kiczuka.
FOTORELACJA (fot. Adam Kułak)

W pierwszych minutach to radzynianie mieli przewagę, z której niestety nie wynikało wiele podbramkowych sytuacji. W 43. minucie wracający do gry Karol Kalita strzelał, a jeden z rywali zdaniem naszych piłkarzy zagrywał ręką. Gwizdek Konrada Kolaka milczał. Kilka minut później sędzia ze Starego Sącza pokazał na środek boiska, po tym jak Adrian Kajpus z bliska trafił do siatki po rzucie rożnym. Była to czwarta minuta doliczonego czasu gry w pierwszej połowie.

Po przerwieWólczanka nadal atakowała, ale na szczęście Robert Nowacki w drugiej połowie nie wpuścił żadnej bramki. Okazję miał zwłaszcza Tomasz Przewoźnik, który z bliska spudłował. Na nieco ponad kwadrans przed końcem do siatki trafił Karol Kalita. "Kali" skorzystał z dośrodkowania Rafała Kiczuka i przerwał trwającą 530 minut serię bez gola. Ostatni raz do siatki rywala trafił Maciej Wojczuk (gol na 3:2 w meczu ze Stalą Kraśnik na jesieni). Ostatecznie więcej goli już nie padło i Orlęta wywiozły z Wólki Pełkińskiej jeden punkt.

13 kwietnia o 13:00 do Radzynia zawita zespół Wiślan Jaśkowice.

Wólczanka Wólka Pełkińska - Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski 1:1 (1:0)
Bramki: Adrian Kajpust 45+3' - Karol Kalta 74'

Orlęta-Spomlek: Nowaki - Ciborowski, Kursa, Kiczuk, Turek (57' Zaręba), Rycaj, Korolczuk, Kot, Panufnik, Ilczuk (71' Waniowski), Kalita.