Powrót na zwycięską ścieżkę!

Wiślanie JaśkowiceOrlęta-Spomlek Radzyń Podlaski po blisko pięciu miesiącach wygrały mecz w III lidze. Podopieczni Rafała Borysiuka w sobotnie popołudnie ograli na własnym boisku Wiślan Jaśkowice 2:1. Gole dla zwycięzców strzelali Maciej Wojczuk i Radosław Kursa. Dzięki tej wygranej radzynianie umacniają i tak silną pozycję w środku tabeli.

Fotorelacja z meczu (fot. Adam Kułak)

Potwierdzeniem zwyżkującej formy zawodników z Radzynia było zwycięstwo 2 : 1 z Wiślanami Jaśkowice na boisku przy Warszawskiej 77.

Początek spotkania przebiegał pod dyktando Orląt. Zawodnicy radzyńscy posiadali optyczną  przewagę jednak nie przekładali tego na okazje bramkowe. Niezbyt kwapiący się do ataków piłkarze z Jaśkowic pierwszą groźną okazję mieli w 17 minucie. Piotr Morawski bardzo precyzyjnie uderzył z rzutu wolnego , Robert Nowacki wypiąstkował piłkę z „okienka” własnej bramki. Po tej akcji zawodnicy przyjezdni zaczęli uzyskiwać przewagę w grze. Rozluźnili szyki obronne i zawodnicy Orląt  mogli wypracowywać okazje bramkowe. W 34 minucie ładną akcję zespołową wykończył skierowaniem piłki do bramkigości Maciej Wojczuk. Dziesięć minut później Damian Gałązka strzelił tuż obok słupka bramki Sebastiana Ropka. Na przerwę Orlęta schodziły z przewagą jednej bramki.

Tuż po wznowieniu gry piłkarze Wiślan byli blisko wyrównania wyniku. Po strzale napastnika gości interweniował  Nowacki , zmierzającą do bramki  piłkę  głową wybił Radosław Kursa. Kolejną setkę w 67 minucie miał Bartosz Czarnecki tym razem w sytuacji sam na sam lepszy okazał się Krzysztof Stężała, który zmienił kontuzjowanego Nowackiego. Kilkanaście minut później Ropek w podobnej sytuacji nie pozwolił Wojczukowi na strzelenie drugiej bramki. W 77 minucie było 2 : 0 , wrzutkę Gałązki z rzutu rożnego głową przy dalszym słupku zamknął Radosław Kursa. Chwila nieuwagi obrońców Orląt w 87 minucie pozwoliła na opanowanie piłki i celny strzał z bliskiej odległości Maciejowi Wcisło. Dwie minuty później Tomasz Zaręba znalazł się w doskonałej sytuacji ale nie zdecydował się na strzał tylko dogrywał piłkę na szesnasty metr. W doliczonym czasie gry goście próbowali  bez skutku zmienić wynik. Spotkanie zakończyło się wygraną radzyńskiej drużyny.

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski - Wiślanie Jaśkowice 2:1 (1:0)
Bramki: Maciej Wojczuk 34', Radosław Kursa 77' - Maciej Wcisło 87'

Orlęta-Spomlek: Nowacki (51' Stężała) - Ciborowski (28' Rycaj), Zarzecki, Kiczuk, Kursa, Kalita (66' Turek), Ilczuk (80' Panufnik), Kot, Korolczuk, Gałązka (86' Zaręba), Wojczuk.

Wiślanie: Ropek - Żaba (89' Domaradzki), Archipow, Krasuski (73' Wcisło), Morawski, Ochman, Morawski (83' Ślęczka), Czarnecki, Lampart (73' Kuliszewski), Szewczyk, Galos.

Żółte kartki: Jakub Ochman, Konrad Kuliszewski, Aleksander Ślęczka, Piotr Morawski
Sędziował: Przemysław Białacki (Kielce).