Cenny remis w Kozienicach

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski zremisowały w Kozienicach z Wisłą Puławy 0:0. Ten punkt na 99,9% zapewni biało-zielonym pozostanie w gronie trzecioligowców. Ligowe debiuty w niedzielę zaliczyli 18-letni Oskar Siwek i rok młodszy Bartosz Idzikowski. W środę radzynian czeka mecz finałowy Pucharu Polski BOZPN z Bizonem w Jeleńcu.
FOTORELACJA autorstwa Adama Kułaka

Radzynianie w niedzielę pozwolili wiślakom na grę w ataku pozycyjnym, doskonale pamiętając jesienny mecz w Radzyniu Podlaskim, w którym to dwukrotnie zaskoczyli puławian szybkimi atakami. Sytuacji stuprocentowych tego dnia było jak na lekarstwo. Po pół godzinie gry były gracz Orląt Michał Zuber został powstrzymany przez Roberta Nowackiego po strzale z bliska. Po chwili Nowacki wygrał pojedynek z Michałem Kobiałką.

Po zmianie stron obie strony miały okazje na otwarcie wyniku. Najpierw 21-letni golkiper z Radzynia obronił uderzenie Łukasza Kacprzyckiego, zaś w 60. minucie meczu arbiter Mateusz Warzocha nie uznał, ze względu na spalonego, bramki dla biało-zielonych. Pod koniec przedostatniego kwadransa były gracz Orląt Michał Zuber, dobijając próbę Kacprzyckiego, pomylił się z kilku metrów. Popularny "Pyza" nie miał tego dnia szczęścia - w 78. minucie strzelił w słupek. Ostatecznie w Kozienicach żaden gol nie padł.

W meczu zadebiutowali Oskar Siwek i Bartosz Idzikowski. Ci gracze, jeśli wystąpią w kolejnych meczach i uzbierają 270 minut na boisku, zapunktują podwójnie w klasyfikacji Pro Junior System. Póki co radzynianie otwierają klasyfikację PJS. Jeżeli utrzymają pierwszą lokatę, na konto klubu wpłynie 400 tysięcy od Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W sobotę 18 maja o 17:00 radzynian czeka mecz z Czarnymi Połaniec.

Wisła Puławy - Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski 0:0

Orlęta-Spomlek: Nowacki - Szymala, Kursa, Kiczuk, Jaworski (58' Kalita), Gałązka (88' Idzikowski), Kot, Ilczuk (74' Zaręba), Rycaj, Lipiński (79' Panufnik), Wojczuk (90' Siwek).

Wisła: Kurek - Barański, Skałecki, Poznański, Litwiniuk, Kacprzycki, Kobiałka, Chudyba, Zuber, Zmorzyński (64' Szczotka), Stanisławski (73' Żelisko).

Żółte kartki: Konrad Szczotka, Dawid Chudyba - Kacper Lipiński
Sędziował: Mateusz Warzocha (Rzeszów).