Sokół poleciał wyżej

Porażką 0:3 zakończyło się ostatnie spotkanie Orląt-Spomlek Radzyń Podlaski w bieżącym sezonie. Orlęta uległy 0:3 drużynie Sokoła Sieniawa. W meczu wystąpiło aż 11 młodzieżowców, którzy momentami nawiązywali wyrównaną walkę z silną ekipą z Podkarpacia. 8 czerwca o 17:00 radzynianie skończą sezon meczem w Kraśniku.
Fotorelacja z meczu (fot. Adam Kułak)

Ostatnie spotkanie ligowe na swoim boisku Orlęta zakończyły wyraźną porażką   z drużyną Sokoła  Sieniawa. Strata trzech bramek to najniższy wymiar kary dla radzyńskich piłkarzy.

Mecz rozpoczął się obiecująco, kilka ataków Orląt dawało nadzieję kibicom na obejrzenie ładnego widowiska. Animuszu biało zielonym starczyło raptem na osiem minut. Później na boisku rządzili goście. Po kilku okazjach bramkowych w 27 minucie za sprawą gola strzelonego przez Bartłomieja Purchę  dopięli swego. Trzy minuty później Rafał Surmiak dopisuje drugą bramkę dla Sokoła. Pomiędzy 37 a 42 minutą goście zmarnowali trzy wyśmienite sytuacje bramkowe.

Po zmianie stron mecz również toczył się pod dyktando Sokoła. W 58 minucie Mateusz Jędryas strzelił trzecią bramkę i było „ po meczu „. Goście mieli jeszcze kilka okazji bramkowych ale nie potrafili pokonać po raz kolejny Roberta Nowackiego . Mecz zakończył się wyraźnym zwycięstwem gości. Piłkarze Orląt nie potrafili skutecznie zakończyć  żadnego ataku. Radzyńska młodzież wymaga jeszcze dużo nauki aby z powodzeniem rywalizować w trzecioligowych pojedynkach.

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski - Sokół Sieniawa 0:3 (0:2)
Bramki: Bartłomiej Purcha 27', Rafał Surmiak 30', Mateusz Jędryas 58'

Orlęta-Spomlek: Nowacki - Ciborowski (74' Jaworski), Kursa, Kania, Idzikowski - Waniowski (46' Kalita), Lipiński, Gałązka (54' Kiczuk), Bożym (68' Barciak) - Wojczuk (63' Szymala) - Siwek

Żółta kartka: Kacper Drelich
Sędziował: Artur Szelc (Krosno)