Orlęta przegrywają z Wisłą w pierwszym z sobotnich sparingów

Jedna z najsilniejszych ekip w stawce trzecioligowców, puławska Wisła, wygrała w Radzyniu Podlaskim z Orlętami-Spomlek 3:0. Wszystkie gole padły po przerwie, kiedy to trener Jacek Magnuszewski dokonał kilku wartościowych zmian. Rafał Borysiuk mając w perspektywie drugi sobotni mecz z Ruchem Brześć zrobił tylko trzy korekty.
Fotorelacja z meczu (fot. Adam Kułak)

Pierwsza połowa sobotniego sparingu była dość wyrównana, a grę prowadzili przyjezdni. Jedyna godna odnotowania sytuacja w tej części gry to strzał Krystiana Żeliski, który przed siebie odbił Krzysztof Stężała. Dobitka napastnika z Puław była już niecelna.

Po zmianie stron Wisła szybko ruszyła do konkretniejszych ataków. W 48. minucie sytuację sam na sam ze Stężałą zmarnował Michał Kobiałka. 180 sekund później swojego rodzaju ozdobą sobotniego spotkania popisał się Łukasz Kacprzycki. Jego strzał z 30 metrów otworzył wynik. Po kwadransie Maciej Wojczuk, który w 59. minucie w fatalnym stylu przestrzelił stojąc przed samym „Stężim", odegrał dużą rolę w akcji trzech byłych radzynian. Wojczuk dostał podanie od Michała Zubera i wypatrzył czekającego przed pustą bramką Krystiana Putona. Wynik meczu ustalił na 8 minut przed końcem Karol Barański. Szansę na gola honorowego miał za to Rafał Nowak. Napastnik pozyskany z Lechii Tomaszów Mazowiecki trafił w słupek.

We wtorek 6 sierpnia o 17:00 Orlęta zagrają z Ruchem Brześć.

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski - Wisła Puławy 0:3 (0:0)
Bramki: Łukasz Kacprzycki 51', Krystian Puton 67', Karol Barański 82'

Orlęta-SpomlekStężała - Ciborowski, Kursa, Chyła, Szymala - Renkowski (67' Gałązka), Sadowski, Korolczuk (54' Sułek), Ilczuk (70' Syryjczyk), Kalita - Nowak.

WisłaSocha (46' Kurek) - Wolanin, Kiczuk (70' Łuczkowski), Pielach (36' Szyszkowski), Pigiel (46' Barański) - Zuber (67' Szymanek), Kobiałka, W. Puton (57' Starak), K. Puton, Zmorzyński (46' Kacprzycki) - Żelisko (46' Wojczuk).

Żółta kartka: Mateusz Szyszkowski
Sędziował: Paweł Sitkowski (Biała Podlaska).