ORLETA-SPOMLEK.PL

Strona oficjalna

Kolejna porcja archiwalnych zdjęć [GALERIA]

Udostępnij


Dziś prezentujemy wam następną "serię" zdjęć związanych z Orlętami. Tym razem są to fotografie z bardzo różnych czasów - najstarsze przedstawiają obiekty w Radzyniu w latach 30., inne zostały wykonane w latach 60., 70. i 80., a jeszcze inne zaledwie kilka lat temu. Nie brakuje zdjęć z najbardziej znanymi postaciami polskiej piłki oraz innych sportów, takimi jak np. Kazimierz Górski, Jerzy Engel, Michał Listkiewicz i Adam Małysz. Materiały pochodzą z archiwum pana Edwarda Pawliny i publikujemy je dzięki jego uprzejmości. Serdecznie dziękujemy.


Korzystając z okazji (a także przypadających właśnie dziś urodzin pana Edwarda), postanowiliśmy nieco przybliżyć czytelnikom jego sylwetkę. Powszechnie znany w radzyńskim środowisku piłkarskim pan "Waldek" urodził się 17 stycznia 1951 roku. W wieku 14 lat rozpoczął treningi w zespole trampkarzy Orląt (pod okiem Jana Pietrzaka), a trzy lata później został włączony do drużyny seniorów. Wówczas pan Pawlina grał obok takich zawodników, jak m.in.: Mieczysław Skoczylas, Tadeusz Belczyński, Andrzej Zieliński i Stanisław Mazur. Po zakończeniu przygody z piłką dzisiejszy jubilat objął funkcję trenera Orląt. W latach 90. Edward Pawlina prowadził również Unię Żabików i Bystrzycę Borki. W sezonie 1999/2000 "biało-zieloni" wywalczyli pod jego wodzą awans do czwartej ligi. Ponadto, w okresie 2001-2014 pan Edward pracował jako asystent trenera i kierownik drużyny przy wielu szkoleniowcach Orląt (Włodzimierzu Andrzejewskim, Krzysztofie Adamczyku, Krzysztofie Rześnym, Rafale Wójciku, Zbigniewie Grzesiaku, Damianie Panku). Prowadził również grupy młodzieżowe trampkarzy i juniorów. Warto też dodać, że w 1986 roku Edward Pawlina nabył uprawnienia sędziowskie i po dziś dzień pozostaje czynnym arbitrem w BOZPN. Kilka tygodni temu (14 grudnia 2013 roku) został wyróżniony Srebrną Odznaką PZPN z okazji 90-lecia Kolegium Sędziowskiego LZPN.

W związku z przypadającymi dziś urodzinami redakcja i Zarząd Klubu życzą panu Edwardowi dużo zdrowia oraz zadowolenia z dalszej pracy na rzecz radzyńskiego futbolu.


ARCHIWALNE ZDJĘCIA [LINK]


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

VIDEO 1

Kalendarz wydarzeń

kwiecień 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
3
4
5
6
7
10
11
13
14
16
17
18
20
21
24
25
26
27
28

Dołącz do Nas

Video

Losowe zdjęcie

Brak grafik

Ostatnie dodane zdjęcia

Panel logowania

Osób online

Odwiedza nas 216 gości oraz 0 użytkowników.

 

 

Sponsor techniczny:

                                                                                                            

        

 

 

 

Ta strona stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka).

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem