Pożyteczny sparing z silnym rywalem. Wisła Puławy - Orlęta Radzyń Podlaski 2:2 [GALERIA]

Zespół trenera Damiana Panka ma za sobą kolejny mecz kontrolny. W sobotę Orlęta zremisowały 2:2 z drugoligową Wisłą Puławy. Spotkanie było rozgrywane w dość trudnych warunkach - na śliskim boisku, przy dziesięciostopniowym mrozie i silnym wietrze, ale spełniło swe zadanie. Potyczkę należy oceniać jako wartościowy sprawdzian, przybliżający szkoleniowca do kilku decyzji kadrowych.

Jeżeli chodzi o zawodników testowanych, z nowych twarzy ujrzeliśmy dzisiaj 18-letniego lewego obrońcę Sebastiana Zakrzewskiego z Chrobrego Głogów, a także skrzydłowego (lub lewego defensora) z Ukrainy, którego personalia na razie utrzymujemy w tajemnicy. W sparingu zabrakło przeziębionego Przemysława Kwiatkowskiego i przebywającego na uczelnianym obozie Fabiana Cioka.

Konfrontacja rozpoczęła się bardzo dobrze dla gospodarzy. W czwartej minucie Rafał Wiącek "zamknął" celnym strzałem głową dośrodkowanie z rzutu rożnego i dał Wiśle prowadzenie. Chwilę później miejscowi mogli podwyższyć wynik, ale pozostawiony bez opieki Konrad Nowak trochę pospieszył się z uderzeniem i przymierzył obok dalszego słupka. W miarę upływu czasu spotkanie nabierało coraz bardziej wyrównanego charakteru, zaś Orlęta coraz częściej zagrażały puławskiej bramce. Przyniosło to efekt w 17. minucie, kiedy Rafał Borysiuk zacentrował z rzutu wolnego, a Kamil Oziemczuk uprzedził "główką" golkipera z Puław. Jeszcze przed przerwą dwie całkiem niezłe okazje mieli gospodarze, lecz Michał Paluch przymierzył z 20m nad poprzeczką, a Paweł Jabkowski pomylił się przy płaskiej próbie z prawej strony pola karnego.

Na początku drugiej odsłony obserwowaliśmy dwie szybkie, składne akcje "biało-zielonych". W obu z nich ostatnie słowo należało do Konrada Króla. Skrzydłowy Orląt najpierw otrzymał zagranie z lewej strony od Piotra Zmorzyńskiego i z bliska trafił wprost w Nazara Penkowca, natomiast potem "zamknął" niecelnym uderzeniem dośrodkowanie Pawła Zabielskiego. To było jednak tyle, jeśli chodzi o okazje radzynian. Około 60. minuty Wisła opanowała sytuację na boisku i wypracowała sobie kilka świetnych szans. Po godzinie gry Dawid Pożak otrzymał prostopadłe podanie z głębi pola i przymierzył w interweniującego Adama Wasiluka. Tuż potem zawodnik puławian próbował dobijać, lecz... nie trafił z metra do pustej bramki. W 67. minucie miejscowi znowu mieli doskonałą okazję. Po fatalnym błędzie Orląt w defensywie Adam Wasiluk obronił we wręcz beznadziejnej sytuacji strzały Jarosława Niezgody i Dawida Pożaka. Wreszcie dwie minuty później Szymon Martuś doskoczył w polu karnym do odbitej piłki i pewnie kopnął w róg na 2:1.

Wynik został ustalony w 79.minucie, kiedy Paweł Pliszka wykorzystał "jedenastkę" po faulu Mateusza Pielacha na Konradzie Królu. Tuż przed końcem meczu dobrą okazję mieli jeszcze miejscowi, lecz Adam Wasiluk umiejętnie skrócił kąt Jarosławowi Niezgodzie i popisał się udaną interwencją.

Wisła Puławy - Orlęta Radzyń Podlaski 2:2 (1:1)

Wiącek 4, Martuś 69 - Oziemczuk 17, Pliszka (karny) 79

Wisła: Lipka (46 Penkowec) - Gawrysiak (46 Edwards), Gorskie (46 Ścibior), Jakubiec (46 Pielach), Szczotka (46 Komar), Charzewski (46 Pożak), Tymosiak (46 Filipow), Wiącek (46 Maksymiuk), Jabkowski (46 Łytwyniuk), Nowak (46 Niezgoda), Paluch (46 Martuś)

Orlęta: Krawczak (46 Wasiluk) - Zakrzewski (46 zaw. testowany, 77 Zakrzewski), Zarzecki (46 Leszkiewicz), Łakomy (46 Kazubski), Samociuk (68 Nowacki), Ptaszyński (46 Kot), zaw. testowany (46 Zmorzyński), Borysiuk (46 Pliszka), Oziemczuk (46 Król), Struk (46 Zabielski), Hołoweńko (35 Rusiecki, 65 Puła, 84 Ptaszyński)