ORLETA-SPOMLEK.PL

Strona oficjalna

Reorganizacja trzeciej ligi w sezonie 2015/16

Udostępnij


Za dwa lata (w sezonie 2015/16) z lubelsko-podkarpackiej grupy trzeciej ligi spadnie co najmniej dziesięć zespołów. To początek planowanej przez PZPN reorganizacji rozgrywek, której cel stanowi utworzenie czterech trzecioligowych grup w całym kraju.


Już w tym sezonie reorganizacja dotknie drużyny drugiej ligi wschodniej oraz zachodniej - z obydwu grup spadnie po dziesięć najsłabszych zespołów, a od przyszłego sezonu zostanie utworzona jedna ogólnopolska druga liga. Podobne zmiany czekają zespoły grające w trzecich ligach - także w trzeciej lidze lubelsko-podkarpackiej. Jeszcze w tym i przyszłym sezonie nasi trzecioligowcy mają jednak spokój. Zmiany zostaną zapoczątkowane w sezonie 2015/2016. Wtedy z rozgrywek naszej grupy spadnie co najmniej dziesięć zespołów (a może nawet więcej w przypadku degradacji drużyn z Podkarpacia oraz Lubelszczyzny z drugiej ligi).

Następnym krokiem - w sezonie 2016/2017 - będzie połączenie obecnej trzeciej ligi lubelsko-podkarpackiej z trzecią ligą małopolsko-świętokrzyską. Zmiany dotkną wszystkie województwa - powstaną cztery centralne grupy trzecich lig po szesnaście zespołów każda. Nasze zespoły będą występować w grupie czwartej.


Źródło: Nowiny

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

VIDEO 1

Dołącz do Nas

Video

Losowe zdjęcie

Brak grafik

Ostatnie dodane zdjęcia

Panel logowania

Osób online

Odwiedza nas 0 gości oraz 0 użytkowników.

 

 

Sponsor techniczny:

                                                                                                            

        

 

 

 

Ta strona stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka).

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem