ORLETA-SPOMLEK.PL

Strona oficjalna

Bitwa nad Wisłokiem. W sobotę Orlęta zagrają w Krośnie z Karpatami

Udostępnij


Stara prawda mówi, że nie sztuką jest wejść na szczyt, ale utrzymać się na nim. Doskonale zdają sobie z tego sprawę trener i zawodnicy Orląt, którzy za dwa dni (sobota, godz. 15) spróbują pójść za ciosem i powalczą o cenne punkty w Krośnie. Trzeba stwierdzić wprost, że zespół czeka - być może - jedna z najtrudniejszych potyczek w całej rundzie wiosennej. Niemniej, wierzymy w naszą drużynę i jesteśmy przekonani, że stać ją na podtrzymanie dobrych serii. Mowa bowiem o passie zwycięstw w obecnym sezonie i trzech ostatnich wyjazdowych wygranych z Karpatami.


Meldujemy wykonanie zadania - tak mogli powiedzieć po derbach główni aktorzy widowiska, czyli radzyńscy piłkarze. "Biało-zieloni" pokazali kibicom, że potrafią grać pod presją i zasłużenie pokonali 2:0 Podlasie Biała Podlaska. Samo spotkanie nie było może wielkim spektaklem, ale najważniejsze, że gospodarze udowodnili swą wyższość nad rywalem. Już pojutrze Orlęta czeka jednak znacznie trudniejsza przeprawa. Aby pokonać Karpaty, drużyna będzie musiała spisać się jeszcze lepiej i wykazać się dużą konsekwencją. Szkoda, że w realizacji tego celu nie pomoże radzynianom Wojciech Hołoweńko, którego kontuzja niestety okazała się poważna. Nie wiadomo ponadto, czy Damian Panek zdecyduje się dać szansę powracającemu do zdrowia Konradowi Królowi, ale za to ekipa zostanie dość nieoczekiwanie wzmocniona Krzysztofem Stężałą. Tak naprawdę, personalia mają tu jednak znaczenie drugorzędne. W piłce nożnej liczy się postawa zespołu, czyli efektywna współpraca poszczególnych formacji na boisku.

Karpaty to drużyna, która wiosną może być znacznie silniejsza, niż w minionej rundzie. Nie ma co ukrywać, że podopieczni Szymona Szydełki rozczarowali jesienią, dlatego przed rewanżami krośnianie dokonali kilku wzmocnień. Przede wszystkim należy tu wspomnieć o zakontraktowaniu skrzydłowego Bartosza Madei (Resovia), innego pomocnika Jakuba Popielarza (poprzednio Stal Stalowa Wola), a także doświadczonego środkowego obrońcy Łukasza Zycha (Partyzant Targowiska). Po stronie strat można wprawdzie zapisać odejście dwóch wiodących piłkarzy drugiej linii - Pawła Fydrycha i Michała Zajdla, lecz nawet bez nich siła ofensywna Karpat jest bardzo duża, jak na warunki trzecioligowe. Przynajmniej "na papierze" wygląda to naprawdę dobrze, ponieważ oprócz Madei i Popielarza w Krośnie występują m.in. Kamil Walaszczyk (środek pola, świetne rzuty wolne) oraz Marek Fundakowski (niegdyś m.in. Korona Kielce, Motor Lublin, Hetman Zamość) i Bartłomiej Buczek (osiem goli na koncie). Nieco słabiej prezentuje się na tym tle defensywa, chociaż należy pamiętać, że bramkarz Piotr Hajduk to czołówka ligi na tej pozycji. Nic zatem dziwnego, że zajmowane obecnie dziesiąte miejsce nikogo w Krośnie nie zadowala i celem drużyny jest szybki awans w górę klasyfikacji. Początek tego planu wypadł bez zarzutu, bowiem tydzień temu drużyna Szymona Szydełki pokonała w Starym Zamościu 4:0 Omegę. Teraz "biało-niebiescy" liczą na dobry występ u siebie i są w niezłej sytuacji, bowiem nikt w zespole nie pauzuje z powodu kartek ani poważnych urazów.

Czy Orlęta sprostają wymagającemu przeciwnikowi? Trzy ostatnie wyjazdowe mecze z Karpatami kończyły się wynikami 1:0 na korzyść radzynian, a zatem nie mamy nic przeciwko, by ta passa została podtrzymana. Początek zawodów w sobotę o godzinie 15, a naszej tradycyjnej RELACJI LIVE kilka minut wcześniej. Zapraszamy przed monitory, bądźcie z naszą drużyną!

Komentarze   

+3 #1 meczporkus28 2014-03-27 21:44
W meczu z karpatami trzeba zagrac skoncentrowanie w obronie i liczyc na kontry.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

VIDEO 1

Dołącz do Nas

Video

Losowe zdjęcie

Brak grafik

Ostatnie dodane zdjęcia

Panel logowania

Osób online

Odwiedza nas 170 gości oraz 0 użytkowników.

 

 

Sponsor techniczny:

                                                                                                            

        

 

 

 

Ta strona stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka).

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem