Porażka z silnym rywalem. Orlęta Radzyń Podlaski - Wisła Puławy 1:3

Porażka z silnym rywalem. Orlęta Radzyń Podlaski - Wisła Puławy 1:3Radzyńska drużyna nie sprostała Wiśle Puławy w środowym meczu kontrolnym. Gospodarze przegrali 1:3, chociaż samo spotkanie miało wyrównany przebieg. Bramki dla zwycięzców zdobyli Szymon Martuś, Jarosław Niezgoda i Konrad Nowak. "Biało-zieloni" odpowiedzieli trafieniem Mateusza Łakomego.

Oprócz zdobywcy gola, w ekipie Damiana Panka sprawdzani byli Hubert Łukanowski (Pogoń II Siedlce) i Paweł Komar (Podlasie Biała Podlaska). Wystąpił również Marek Piotrowicz.

Drugoligowa ekipa z Puław "otworzyła" wynik już w ósmej minucie. Szymon Martuś uprzedził w polu karnym Fabiana Cioka po zagraniu z głębi boiska. Miejscowi odpowiedzieli zablokowanymi strzałami Wojciecha Hołoweńki i Huberta Łukanowskiego oraz - nieco później - ładną akcją tych dwóch zawodników, lecz nie zakończoną uderzeniem. W 36. minucie wynik podwyższył Jarosław Niezgoda, który minął obrońcę i przymierzył płasko z kilkunastu metrów w róg. Tuż potem zdobywca gola stanął przed kolejną szansą po zagraniu Pawła Jabkowskiego, ale przestrzelił w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Drugą połowę rozpoczęła nieznacznie chybiona centra Marka Piotrowicza z rzutu rożnego. Po dośrodkowaniu piłka minęła dalszy słupek. Później w roli głównej wystąpili bramkarze - Jakub Zolech po uderzeniu Konrada Króla z dystansu i Krzysztof Stężała po strzale Konrada Szczotki. Szansę miał również Szymon Martuś, lecz w dobrej sytuacji nie zdołał pokonać golkipera Orląt. W 60. minucie radzynianie trafili na 1:2. Wojciech Hołoweńko opanował piłkę po centrze z lewej flanki i podał do Mateusza Łakomego, który ładnie przymierzył z kilkunastu metrów. Niedługo potem do wyrównania mógł doprowadzić Marek Piotrowicz, ale strzelił nad poprzeczką. Z kolei po stronie gości Mateusz Pielach nieznacznie pomylił się przy próbie lobowania bramkarza, a Iwan Łytwyniuk przegrał pojedynek sam na sam z Krzysztofem Stężałą. Udało się wreszcie Konradowi Nowakowi, który w 80. minucie strzelił celnie w długi róg po zagraniu z prawego skrzydła.

Orlęta Radzyń Podlaski - Wisła Puławy 1:3 (0:2)

Łakomy 60 - Martuś 8, Niezgoda 36, Nowak 80

Orlęta: Ciok (46 Stężała) - Samociuk (46 Komar), Łakomy, Ptaszyński (46 Kazubski, 74 Leszkiewicz), Leszkiewicz (46 Wróblewski), Grajek, Kot (46 Zarzecki), Struk (46 Król), Łukanowski (46 Piotrowicz), Mitura (46 Borysiuk, 80 Ptaszyński), Hołoweńko

Wisła: zawodnik testowany (46 Zolech) - Gawrysiak (46 Czarnecki), Gorskie (46 Siwak), Jakubiec (46 Pielach), Kwiatkowski (60 Budzyński), Wiejak (60 Edwards), Charzewski (77 Zabielski), Pożak (77 Łytwyniuk), Jabkowski, Niezgoda (46 Szczotka), Martuś (60 Nowak)

Czerwona kartka: Kazubski (Orlęta) w 74. minucie za dwie żółte