Wypowiedzi trenerów i zawodników po meczu Stal Sanok - Orlęta

Po niedzielnym spotkaniu w Sanoku zebraliśmy wypowiedzi trenerów obydwu drużyn - Piotra Kota i Damiana Panka, a także dwóch piłkarzy - Kamila Adamiaka (Stal) i Pawła Pliszki (Orlęta). Zapraszamy do lektury.

Piotr Kot (trener Stali): - Sytuacja naszego klubu jest dramatyczna - tylko tak można to określić w tym momencie. Rzeczywiście te punkty są dla nas bardzo cenne. Tym bardziej, że w kilku poprzednich meczach graliśmy dobrze, ale nieskutecznie i tych punktów powinno być więcej. Dzisiaj pokazaliśmy fajną grę i w końcu mamy zwycięstwo, w końcu trafiliśmy do siatki. Obawiałem się trochę tego spotkania, bo w drużynie pozostali już tylko najwierniejsi. Nie ma nas zbyt wielu, ale dziś chłopcy pokazali, że zależy im, by piłka seniorska w Sanoku istniała w jakiejkolwiek formie. Za to moim zawodnikom należą się serdeczne podziękowania, ale dziękuję także kibicom, którzy nie opuszczają nas w dramatycznej sytuacji. Pojawili się w Starym Zamościu na meczu z Omegą i byli również dziś, za co wielkie dzięki. Dzisiaj przeciwnik pozwolił nam na dużo, więc to wykorzystaliśmy. Rywale trochę się przebudzili po utracie drugiej bramki i kilka razy w naszym polu karnym zrobiło się niebezpiecznie, ale na szczęście udało nam się z tego wyjść. Mieliśmy jeszcze szanse na podwyższenie wyniku, ale ważne, że te dwie piłeczki wpadły do siatki i mamy cenne zwycięstwo. Szkoda tylko, że nie wiem, co będzie dalej. Nie wiem, czy nie był to ostatni mecz w tej rundzie i w tym sezonie. Czekamy na rozwój sytuacji.

Damian Panek (trener Orląt): - W przerwie mówiliśmy sobie o tym, że nie może nam się przytrafić żaden błąd, nawet najmniejszy, bo drużyna rywali będzie groźna - szczególnie w takiej lidze i w meczu u siebie. Nie wiem, czy był ten rzut karny. Moi zawodnicy twierdzą, że nie było, ale to już nie jest dla mnie tak istotne. Karny ustawił mecz, musieliśmy się później odkryć i spotkanie wyglądało, jak wyglądało. Nie można być zadowolonym z przebiegu zawodów w drugiej połowie, chociaż należy powiedzieć, że to był cios za cios. Gospodarze byli jednak bliżsi strzelenia trzeciej bramki, niż my zdobycia tutaj gola. Zagraliśmy słaby mecz i nie powinno się to przytrafić takiej drużynie, jak moja. Na pewno nie będziemy się tłumaczyć absencją jednego czy dwóch zawodników. Po prostu taka druga połowa nie powinna się przydarzyć mojemu zespołowi. Od razu po stracie drugiej bramki mieliśmy idealną sytuację Kamila Oziemczuka. Gdyby wtedy padł gol, przed ostatnimi 30 minutami można by było mieć jeszcze jakieś nadzieje. A tak im dłużej ten mecz trwał i wynik brzmiał 2:0, gospodarze coraz pewniej "wieźli" rezultat do końca. Jestem zły na swoją drużynę, bo gospodarze to nie była ekipa poza naszym zasięgiem. Mówiliśmy sobie w przerwie, że trzeba cierpliwie czekać i jakaś sytuacja w drugiej połowie na pewno się stworzy. Na pewno taką okazję byśmy stworzyli, ale warunek był jeden - przez pierwszych 15 minut należało nie stracić bramki. Sanok musiałby zaatakować i wtedy otworzyłaby się szansa. Jeśli chodzi o dzisiejsze porażki drużyn z czołówki, to nie jest to dla mnie żadną niespodzianką. Po prostu to jest taka liga, tu każdy z każdym może przegrać.

Kamil Adamiak (Stal): - Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie i z tego się cieszymy. Stworzyliśmy kilka naprawdę fajnych okazji bramkowych. Dwie z nich udało się zamienić na gole, a zatem obecnie możemy się tylko cieszyć z tych trzech bardzo ważnych dla nas punktów. Sytuacja Stali jest bardzo kiepska, ale to zwycięstwo na pewno nas podbuduje. Pomimo tego, co się dzieje, staramy się ze wszystkich sił walczyć o tę ligę i robimy wszystko, aby zrealizować cel.

Paweł Pliszka (Orlęta): - Przyjechaliśmy w tak daleką podróż i myśleliśmy, że wyjdziemy na to boisko i będziemy naprawdę zmotywowani, by walczyć o trzy punkty. Nie udało się, bo - nie ma co się oszukiwać - zagraliśmy bardzo słabe spotkanie. Mam trochę pretensji do siebie, ale też do starszych zawodników, bo powinniśmy wziąć odpowiedzialność na swoje barki. Nie wyszło, nie wiem jaka jest przyczyna. Może kondycyjnie to trochę źle wyglądało, ale nie chcę oceniać na gorąco. Rywale byli od nas szybsi, zwrotniejsi, to byli wybiegani młodzi chłopcy. Trudno, taka jest piłka.