Obrona górą. Chełmianka Chełm - Orlęta Spomlek 0:0.

Osiem kolejek spotkań trzecioligowych w grupie lubelsko – podkarpackiej za nami. Mecz wyjazdowy na gorącym terenie w Chełmie Orlęta zremisowały 0 : 0. Drużyna z Radzynia w tym sezonie zanotowała szósty remis, jedno spotkanie wygrała i jedno przegrała. Chełmianka mając w pamięci przegraną  0 : 2  u siebie z Orlętami w poprzednim sezonie rozpoczęła mecz bardzo ostrożnie, jednak w 12 minucie groźnie zaatakowała lecz Adam Wasiluk ostudził zapędy napastników gospodarzy udaną interwencją.

Orlęta nie pozostały dłużne kontratakując zagroziły bramce Łukasza Kijańczuka. Do końca pierwszej połowy drużyny wymieniały się ciosami. Na początku drugiej połowy lekką przewagę uzyskały Orlęta. W 52 minucie Adison Pereira idealnie podał do Piotrka Zmorzyńskiego i tylko braku precyzji przy strzale zawodnika Orląt gospodarze zawdzięczają , ze nie przegrywali. Widząc taki obrót sprawy zawodnicy Chełmianki „ podeszli do ludzi” co okazało się skutecznym rozwiązaniem . Zawodnicy gości zdeprymowani pressingiem próbowali długimi podaniami uruchomić swoich napastników. Nie było to rozwiązanie dobre ponieważ większość długich zagrań była niecelna lub przejmował je bramkarz gospodarzy. Zawodnicy Chełmianki nie ograniczali się do obrony.  Atakując stosowali taktykę „tysiąca podań”  co w znacznym stopniu ułatwiało przyjezdnym przejmowanie piłki. Należy odnotować, iż w 79 minucie Marcin Fiedeń tuż przed polem karnym gospodarzy podał piłkę ( być może przypomniał sobie grę w Orlętach ) do Konrada Macy , który nie wykorzystał prezentu strzelając obok bramki.

Spotkanie było meczem walki. Spokojnej i dobrej grze Orląt Chełmianka przeciwstawiła waleczność i nieustępliwość. Ofensywne poczynania gospodarzy były zbyt chaotyczne i nie kończyły się strzałami na bramkę Adama Wasiluka , zawodnicy trenera Artura Bożyka chcieli wjechać z piłką do bramki. Również drużyna Orląt bardzo rzadko strzelała na bramkę Chełmianki . Obie drużyny zapomniały o strzelaniu zza pola karnego. Gra Chełmianki rozczarowała miejscowych kibiców czego wyrazem było opuszczanie trybun na długo przed końcem meczu.

Konfrontacja obrony Orląt z najlepszym strzelcem Chełmianki Mateuszem Olszakiem wypadła na korzyść gości , ponieważ zdobywca czterech goli w poprzednich meczach nie powiększył swego dorobku. Jednak nawet najlepsza obrona nie wygra spotkania gdy napastnicy nie będą zdobywać bramek. Podsumowaniem meczu będzie cytat z wypowiedzi trenera Kazimierza Górskiego „ piłka nożna jest  prosta , aby wygrać mecz trzeba strzelić jednego gola więcej od przeciwnika”.

Chełmianka Chełm – Orlęta Spomlek Radzyń 0 : 0.

Składy drużyn : Chełmianka : Łukasz Kijańczuk – Tomasz Borys, Marcin Fiedeń, Marcin Grzywna, Mateusz Tywoniuk, Paweł Fornal (55 min. Michał Sadło ), Łukasz Jankowski (71 min. Konrad Tarkowski ), Michał Kobiałka (77 min. Michał Walaszek ), Rafał Kycko (61 min. Łukasz Młynarski), Damian Rusiecki, Mateusz Olszak.

Orlęta : Adam Wasiluk – Marek Leszkiewicz ( 60 min Konrad Maca ), Wojciech Jakubiec, Adrian Zarzecki, Paweł Komar, Witalii Melnychuk ( 72 min. Konrad Król ), Rafał Borysiuk, Łukasz Ebert, Piotr Zmorzyński, Tomasz Tymosiak ( 90+4min.Dariusz Ptaszyński ), Adison Pereira ( 89 min.Patryk Szymala ).

Żółte kartki : Chełmianka – 65min. Marcin Fiedeń, 84 min. - Marek Grzywna. Orlęta – 45min.Tomasz Tymosiak, 93min.Piotr Zmorzyński, 8 min. i 83min Paweł Komar ( w konsekwencji czerwona).

Sędziowie: Pan Radosław Wąsik – sędzia główny, Panowie Michał Bancerz i Michał Pastusiak- wszyscy ZPN Lublin.

Widzów około 300 osób.

OGŁOSZENIE:  po meczu z Resovią w dniu 10.09.2014 roku na stadionie w Radzyniu      pozostawiono rower – informacje w klubie Orląt.