Radosny futbol. Orlęta – Wólczanka 7 : 3.

Radzyńska drużyna po dziewiątej kolejce spotkań trzecioligowych może głęboko odetchnąć. Dobra gra w poprzednich meczach nie przekładała się na pozytywne wyniki. Wysoka wygrana 7 : 3  zapewne odsunie niezbyt przyjemne odczucia związane z niedosytem powstałym po sześciu remisach. Zdecydowane zwycięstwo nad  Wólczanką powinno pomóc uwierzyć  Orlętom w duże możliwości drzemiące w drużynie.

Początek spotkania z drużyną przyjezdną wskazywał jednoznacznie na faworyta. Orlęta od początkowego gwizdka arbitra przystąpiły do zdecydowanego ataku. Efektem naporu  była zdobyta dość szybko bramka, co w znacznej mierze ułatwiło gospodarzom grę. Zaczęli  bardziej spokojnie przeprowadzać akcje ofensywne, dokładnie rozgrywać piłkę i  efektem takiej gry były strzelone gole. Goście w pierwszej połowie meczu ograniczali się do zmasowanej obrony , jeden z nielicznych ataków Wólczanki  zakończył się zdobyciem bramki .Pięć straconych bramek to najmniejszy wymiar kary za zbyt kurczowe trzymanie się własnego pola karnego.  Druga połowa spotkania również przebiegała pod dyktando gospodarzy jednak była bardziej wyrównana. Goście nie mający nic do stracenia zagrali bardziej odważnie i obie drużyny strzeliły po dwie bramki. Chociaż zbyt dużo niewykorzystanych sytuacji strzeleckich przez gospodarzy trochę zamazuje rezultat spotkania . Legitymujący się największą liczbą zdobytych goli w dotychczasowych meczach atak podopiecznych trenera Marka Rybkiewicza pokazał lwi pazur, strzelając gospodarzom trzy bramki.  Obie drużyny zdobyły  w sumie dziesięć bramek sprawiając dużo radości kibicom, ponieważ ostatnio niezbyt dużo goli strzelano na boisku w Radzyniu. Zwycięzców się nie sądzi , jednak trzy stracone bramki obniżają znacznie ocenę obrony drużyny trenera Damiana Panka., która do dzisiejszego spotkania prezentowała wysoki poziom gry. Prawdopodobnie wszyscy chcieli strzelać bramki zapominając o obronie. Na uwagę zasługuje fakt zdobycia trzech bramek przez napastnika gospodarzy Adisona Pereirę. Napastnik drużyny gości Krzysztof Pietluch strzelając dwa gole wysunął się na pierwszą pozycję wśród strzelców trzeciej ligi w grupie lubelsko-podkarpackiej.

Orlęta Spomlek Radzyń – Wólczanka Wólka Pełkińska 7 : 3

Strzelcy bramekWólczanka : Damiam Misiło ( 31 minuta ), Krzysztof Pietluch ( 53 minuta - karny i 56 minuta ).

Orlęta : Adison Pereira ( 25, 26, 49 minuta), Adrian Zarzecki ( 6 minuta ), Konrad Król ( 17 minuta), Wojciech Jakubiec ( 45 minuta ), Rafał Borysiuk ( 79 minuta-karny ).

Składy drużyn : Wólczanka – Andrzej Mikus ( 46 min. Jacek Groch ), Piotr Szczepański ( 46 min. Patryk Broda ), Marek Rybkiewicz ( 46min.Tomasz Hala ), Damian Misiło, Adam Poprawa, Kamil Padiasek, Marek Gwóźdź, Mateusz Kocur, Bartłomiej Poprawa,               Krzysztof Pietluch, Piotr Boratyn (24 min. Sławomir Wójcik)

Orlęta : Adam Wasiluk – Adrian Zarzecki, Wojciech Jakubiec, Paweł Komar ( 53 min.Patryk Szymala ), Łukasz Ebert ( 83 min. Marek Nowacki ), Konrad Król ( 69 min .Konrad Maca ), Rafał Borysiuk, Tomasz Tymosiak, Piotr Zmorzyński, Witalii Melnychuk (79 min. Bartłomiej Powałka ), Adison Pereira.

Żólte kartki : Wólczanka- Krzysztof Pietluch ( 70 minuta), Damian Misiło ( 82 minuta ).  Orlęta – Paweł Komar ( 39 minuta ).

Czerwona kartka – Damian Misiło ( 90 minuta za faul na Macy wychodzącym sam na sam z bramkarzem ).

Sędziowie zawodów : Pan Grzegorz Pożarowszczyk - sędzia główny, Panowie Michał Bancerz i Rafał Wójcik-sędziowie asystenci – wszyscy ZPN Lublin.