Trzynasta kolejka rozgrywek III ligi w grupie lubelsko-podkarpackiej okazała się pechową dla drużyny Orląt Radzyń. Podopieczni trenera Damiana Panka ulegli na własnym boisku  słabo grającej drużynie Hetmana  Żółkiewka 1 : 2, strzelając wszystkie gole. Okazało się, że to Hetman przetestował odporność psychiczną naszego zespołu. Test , jak widać, nie wypadł pomyślnie dla niewątpliwego faworyta.

Spotkanie rozpoczęło się od  przewagi radzyńskiej drużyny. Niewykorzystane okazje Menychuka w 2 i 15 minucie oraz Adisona w 21 minucie  mogły ustawić grę Orląt.Stało się inaczej. W 21 minucie nastąpiła kontra , po rzucie rożnym dla gości piłka odbiła się od stojącego Wojciecha Jakubca i wpadła do bramki Adama Wasiluka. Zawodnicy Orląt rzucili się do ataku . W 34 minucie przepiękny strzał Pawła Komara  wylądował w bramce Sebastiana Ciołka. Orlęta nadal przeważały , strzały Adisona  i Melnychuka w 36 minucie powinny dać prowadzenie radzyńskiej drużynie. Jednak albo mijały nieznacznie bramkę, albo blokowali je obrońcy gości. W 48 minucie po strzale Tomka Tymosiaka obrońca Hetmana z 1 metra od linii wybił piłkę zmierzającą do bramki. Znowu nastąpiła kontra Hetmana w 49 minucie , Adrian Zarzecki wybijał piłkę, Marek Szponar lekko zablokował i piłka nad Wasilukiem wpadła do bramki gospodarzy. Orlęta miały kilka okazji do zmiany wyniku spotkania. W 56 minucie Paweł Komar strzelał niecelnie głową, w 57 minucie 4 metry od bramki Ciołek udanie interweniował po akcji Piotrka Zmorzyńskiego, w 66, 68 i 73 minucie niecelne  strzały Pawła Komara, w 73 minucie Bloch wybija piłkę zmierzającą do bramki po uderzeniu Tomka Tymosiaka, w 78 minucie Konrad Maca trafia w Kopruchę stojącego 3 metry od bramki, w 90 minucie ostatniej okazji nie zamienia na gola Tomasz Tymosiak. Zawodnicy przyjezdni nie mieli klarownych sytuacji do zdobycia bramek. Ograniczyli się do zmasowanej obrony i nielicznych kontr .Nie strzelając żadnego gola zdobyli trzy punkty. Trudno podsumować mecz, którego nie powinno się przegrać. Spotkanie stało na bardzo niskim poziomie. Trener Damian Panek po meczu powiedział, że  wstydzi się za przegrany mecz i przeprosił kibiców za grę swoich podopiecznych.

Orlęta Spomlek Radzyń – Hetman  Żółkiewka 1 : 2.

Bramki : Orlęta—Paweł Komar 34 minuta , Hetman Żółkiewka.- Wojciech Jakubiec 21 min. i Adrian Zarzecki 49 minuta ( obie samobójcze ).

Składy drużyn : Orlęta – Adam Wasiluk – Łukasz Ebert (84' Krystian Łotys), Adrian Zarzecki, Wojciech Jakubiec, Patryk Szymala (54' Piotr Zmorzyński), Arkadiusz Kot, Tomasz Tymosiak, Witalij Melnychuk (46' Konrad Maca ), Paweł Komar, Konrad Król, Adison Pereira.

Hetman Żółkiewka- Sebastian Ciołek – Michał Bloch, Karol Lewczuk 29'(Marek Szponar90'Rafał Małek ), Bartosz Nogas, Przemysław Skrzypczyński, Jakub Baran (Michał Kasperek ), Piotr  Baran, Wiktor Bogusz, Jacek Wójcik, Daniel Chariasz (93'Artur Sadowski ), Damian Koprucha.

Żółte kartki : Orlęta – Piotr Zmorzyński 57', Łukasz Ebert 62'.

Hetman Żółkiewka -Piotr Baran 38', Jacek Wójcik 53'.

Sędziowie : Pan Radosław Wąsik – sędzia główny, Panowie Michał Pastusiak i Michał Bancerz- sędziowie asystenci – wszyscy Kolegium Sędziów Lublin.

Widzów około 250 osób.

Adam Kułak

Zapraszamy Państwa do obejrzenia przeprowadzonego wywiadu z trenerami naszego niedzielnego  widowiska sportowego tj, Pana Waldemara Wiatra i Damiana Panka. Poprosiliśmy   również o opinię pomeczową obecnego trenera bramkarzy drużyny Zółkiewki Pana  Zygmunta Kalinowskiego piłkarza, reprezentanta Polski bramkarza, uczestnik Mundialu 1974.