Derby Okręgu.

W   czternastej kolejce   rozgrywek o mistrzostwo  III ligi  grupa lubelsko-podkarpacka dnia  25.10.2014r. ( sobota) o godzinie 14.oo  na stadionie w Białej Podlaskiej dojdzie do spotkania  Podlasia Biała Podlaska oraz Orląt Radzyń. Tylko te dwie drużyny są reprezentantami Bialskopodlaskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na trzecioligowym poziomie, tak więc sobotni mecz będzie derbami Okręgu. W trzynastej kolejce  oba zespoły poniosły porażki. Dobra gra w  spotkaniu derbowym  będzie okazją do zmazania żółkiewkowej plamy dla radzyńskiej drużyny.

Również zawodnicy Podlasia po katastrofie w Rzeszowie postarają się podreperować  swój wizerunek u kibiców. Jest nadzieja na obejrzenie dobrego futbolu prezentowanego przez obie drużyny. Patrząc na potencjał zespołów faworytem powinny być Orlęta, ale po ostatnim meczu Radzynian z Żółkiewką trudno wskazać zwycięzcę, tym bardziej , że pojedynki sobotnich rywali zawsze były zacięte. Drużyna znanego w Radzyniu trenera Roberta Różańskiego oparta jest na wychowankach TOP-54 i Jagiellończyka , uzupełniona kilkoma zawodnikami spoza Białej Podlaskiej. Przygodę z Orlętami zaliczyło dwóch graczy występujących obecnie w Podlasiu : Mateusz Cydejko oraz wędrujący po wielu klubach piłkarskich  Patryk Romaniuk . Z radzyńskiego  zespołu oprócz trenera Damiana Panka   w drużynie z Białej Podlaskiej występowali Rafał Borysiuk, Adam Wasiluk, Wojciech Jakubiec, Paweł Komar i Krzysztof Stężała.   Zespół Podlasia  gromadząc 11 punktów  zajmuje w tabeli 15 miejsce, bramki 7-25, zaliczył 2 zwycięstwa 5 remisów i 6 porażek. Wyniki w obecnej rundzie : Podlasie-Karpaty 1:1 (bramka dla Podlasia Kamil Kocoł), JKS Jarosław- Podlasie 0:0,Tomasovia -Podlasie 0:2(bramki Piotr Bołtowicz, Patryk Romaniuk), Resovia-Podlasie3:0, Podlasie-Chełmianka 0:0, Wólczanka- Podlasie 3:0, Podlasie-Izolator 0:0, Motor-Podlasie 3:0, Podlasie-Stal Kraśnik 2:1(bramki Hubert Łukanowski, Adrian Jesionek), Hetman Ż.-Podlasie 1:1 (bramka H.Łukanowski), Podlasie-Avia 0:2, Podlasie-Orzeł Przeworsk 0:3, Stal Rzeszów-Podlasie 8:1(bramka A.Jesionek).Spotkania obu drużyn w poprzednim sezonie zakończyły się wygranymi Orląt. Dnia 15.08.2013r. w Białej Podlaskiej był wynik 2:5 (bramki dla Podlasia Damian Leśniak w 53 i 66 minucie; bramki dla Orląt: Robert Kazubski w 5 i 38 minucie, Adrian Zarzecki w 63 minucie, Rafał Borysiuk w 75 minucie-rzut karny, Damian Rusiecki w 90 minucie ).W dniu 23.03.2014r. w Radzyniu padł wynik 2:0(bramki Rafał Borysiuk w 40 i 56 minucie). Zespół Podlasia w ubiegłym sezonie zajął 15 miejsce spadkowe , ale ze względu na awans z IV ligi lubelskiej tylko jednej drużyny utrzymał się w III lidze jako najwyżej klasyfikowana drużyna z terytorium Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Drużyna Podlasie Biała Podlaska powstała w 1957 roku, barwy klubowe biało-żółto-czerwone.   Stadion przy ulicy Piłsudskiego 38 może pomieścić 2500 widzów, wszystkie miejsca siedzące.  Wymiary  boiska 105m X 68m. Prezesem Zarządu jest Pan Janusz Daniluk,  drużynę seniorów trenuje Pan Robert Różański.

Sedzią zawodów będzie Pan Robert Podlecki z Kolegium Sędziów Lublin.

Zapraszamy na bezpośrednią transmisję tekstową w sobotę 25.10.2014r. około godziny 13.50. [LINK]