Skromne zwycięstwo. Podlasie Biała Podlaska-Orlęta Spomlek Radzyń 0:1.

Zwycięstwem Orląt Radzyń zakończyły się  trzecioligowe derby BOZPN. Drużyna trenera  Damiana Panka w meczu rozegranym na boisku Podlasia odniosła skromne ale zasłużone zwycięstwo 1:0. Zawody toczyły się przy bardzo niskiej temperaturze i silnym przenikliwym wietrze. Po nocnym przymrozku boisko było śliskie, co znacznie utrudniało grę. Tuż po rozpoczęciu meczu dobrą okazję do zdobycia gola miał zawodnik gospodarzy Hubert Łukanowski , Adam Wasiluk był na posterunku.

W kontrataku Konrad Król strzelił prosto w bramkarza gospodarzy. Za chwilę po rzucie rożnym Adrian Zarzecki zdobywa bramkę, zdaniem sędziego strzelec fauluje bramkarza i nie uznaje gola. Zaznacza się  przewaga Orląt, okazji bramkowych  nie wykorzystują Tymosiak, Komar, Borysiuk, Jakubiec i Adison. W 33 minucie Król strzela gola , ale zdaniem sędziów był na spalonym. Adison w 39 minucie pada faulowany na polu karnym , sędzia odgwizduje faul zawodnika radzyńskiej drużyny. Przed zakończeniem pierwszej połowy bardzo silny strzał Tymosiaka z 10 metrów trafia prosto w bramkarza Podlasia. W drugiej połowie przewagę mają również Orlęta , jednak marnują okazje do zdobycia bramki m.in. Adison w 54 minucie na czwartym metrze od bramki kręci się z piłką i Koncki odbiera mu futbolówkę. Dobra akcja gości w 57 minucie kończy się golem. Tomasz Tymosiak przerzuca piłkę nad wychodzącym w jego kierunku Konckim , piłka spada około 2 metry od bramki , Adison w asyście dwóch obrońców gospodarzy wpycha piłkę do siatki. Za trzecim razem sędzia uznaje gola. Po zdobyciu bramki zawodnicy Podlasia nieco odważniej starają się zaatakować, jednak obrońcy Orląt skutecznie powstrzymują nieliczne akcje gospodarzy. W całym meczu  drużyna trenera Roberta Różańskiego oddała tylko kilka strzałów w kierunku bramki Adama Wasiluka. Na boisku widoczna była przewaga w ograniu i doświadczeniu radzyńskich zawodników. Dodam, że w wyjściowym składzie Podlasia było sześciu młodzieżowców, a najstarszy zawodnik gospodarzy miał 26 lat. Jeżeli trener bialskopodlaskiej drużyny dostanie szansę na prowadzenie tych chłopców to po około dwóch latach można spodziewać się pozytywnych efektów. Na dzisiaj jest to najsłabsza drużyna wśród dotychczasowych rywali Orląt. Wygrana Orląt skromna , najważniejsze są trzy punkty zdobyte na wyjeździe.

Podlasie Biała Podlaska – Orlęta Spomlek Radzyń 0:1.

Bramka – Adison Pereira – 57 minuta.

Składy drużyn: Podlasie: Bartosz Koncki-Damian Szymański ( 53' Rafał Adamiuk ), Mateusz Konaszewski, Jakub Jarzynka, Tomasz Kaliszuk, Adam Wiraszka ( 80' Mateusz Cydejko ), Damian Leśniak, Adrian Jesionek ( 67' Piotr Bołtowicz ), Hubert Łukanowski, Kamil Kocoł, Łukasz Sawtyruk.

Orlęta: Adam Wasiluk-Łukasz Ebert, Wojciech Jakubiec ( 73' Marek Leszkiewicz ), Paweł Komar, Adrian Zarzecki, Konrad Król (65' Witalij Melnychuk ), Rafał Borysiuk, Tomasz Tymosiak, Arkadiusz Kot ( 83' Krystian Łotys ), Patryk Szymala, Adison Pereira ( 87' Konrad Maca ).

Żółte kartki: Podlasie – 38' Damian Leśniak, 39' Damian Szymański. Orlęta – 58' Paweł Komar, 75' Adrian Zarzecki.

Zawody sędziowali – Pan Robert Podlecki – sędzia główny, Panowie Marek Mirosław i Rafał Reszka – sędziowie asystenci- wszyscy z Kolegium Sędziów Lublin.