Porażka z Avią! Orlęta Spomlek Radzyń – Avia Świdnik 0 :1 ( 0 : 0 ). o meczu powiedzieli (video)

Niemiły prezent sprawili zawodnicy Orląt na Swięto Niepdległości swoim kibicom przegrywając na własnym terenie ze słabiutką Avią Świdnik. Drużyna Avii zawsze była trudnym dla radzyńskiej drużyny przeciwnikiem, jednak dzisiaj zespół trenera Damiana Panka powinien mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść .Pierwsza połowa spotkania odbyła się , tylko tyle można napisać. Żadna drużyna nie wypracowała sytuacji do strzelenia gola. Początek drugiej połowy również był nieciekawy.

Trener gospodarzy postanowił wzmocnić siłę ognia, zdejmując obrońcę wprowadził ofensywnego pomocnika. Był to dobry manewr, ponieważ Orlęta zaczęły bardziej zagrażać bramce gości. Widząc zmasowaną obronę Świdniczan Rafał Borysiuk i Piotrek Zmorzyński strzelają z dalszej odległości, uderzenie Borysiuka minimalnie niecelne,strzał Zmorzyńskiego na rzut rożny wybija bramkarz gości. Adison w ciągu trzech minut mógł rozstrzygnąć losy pojedynku , będąc dwa razy sam na sam z Łukaszem Giereszem , dwa razy strzela niecelnie. Przychodzi 69 minuta Wojciech Jakubiec niefortunnie główkuje, Kamil Oziemczuk przejmuje piłkę przed polem karnym , podciąga kilka metrów i strzałem po ziemi pokonuje Adama Wasiluka . Kilka minut później Adison nie wykorzystuje trzeciej sytuacji sam na sam z bramkarzem, tradycyjnie strzela obok bramki. W dobrych dwóch okazjach po rzutach rożnych niecelnie strzela głową Adrian Zarzecki, uderzenie Menychuka z linii pola karnego trafia w ręce Gieresza. Nieliczne kontry Avii z udziałem Bartłomieja Mazurka i Kamila Oziemczuka wspomagane przez Sebastiana Orzędowskiego powstrzymywała bez trudu obrona  gospodarzy. Zawody stały na niskim poziomie głównie za sprawą nastawionej na obronę i grę z kontry drużyny przyjezdnej. W drużynie Orląt uwidocznił się ubytek sił po dobrym spotkaniu w Rzeszowie, brakowało również agresywności w grze naszego zespołu. Jednak głównym powodem porażki jest brak skuteczności zawodników radzyńskiego zespołu , Adison zmarnował trzy setki, Oziemczuk wykorzystał jedną taką sytuację. Dodam, że była to jedyna klarowna sytuacja do zdobycia gola dla drużyny trenera Jacka Ziarkowskiego. Zespół  ze Świdnika osiągnął swój cel , radzyńskiej drużynie pozostaje wyciągnąć wnioski z przegranego pojedynku i sprawionej kibicom nieprzyjemnej niespodzianki.

Orlęta Radzyń – Avia Świdnik 0 : 1 ( 0 : 0 ).

Bramka – Kamil Oziemczuk 69 minuta.

Składy drużyn: Avia – Łukasz Gieresz-Damian Gawron, Michał Maciejewski, Piotr Bednarek, Tomasz Czępiński, Kacper Krawiec ( 89' Kamil Starok ), Mouhamadou Sadio, Sebastian Orzędowski, Piotr Wójcik ( 90' Krystian Joć ), Kamil Oziemczuk, Bartłomiej Mazurek.

Orlęta – Adam Wasiluk-Marek Leszkiewicz, Wojciech Jakubiec, Adrian Zarzecki, Patryk Szymala (55' Konrad Król ), Piotr Zmorzyński, Tomasz Tymosiak ( 86' Konrad Maca ), Arkadiusz Kot ( 77' Witalij Melnychuk ),Rafał Borysiuk, Paweł Komar, Adison Pereira.

Sędziowie: Pan Piotr Kasperski – sędzia główny, Panowie Piotr Sadczuk i Michał Pastusiak – sędziowie asystenci – wszyscy z Kolegium Sędziów Lublin.