Przekonujące zwycięstwo.Wisłoka Dębica – Orlęta Spomlek 0 : 4 (0 : 2).(video) wypowiedzi trenerów (vido)

Rozegrany na wyjeździe mecz 18 kolejki III ligi w grupie lubelsko-podkarpackiej drużyna Orląt zakończyła wysokim zwycięstwem nad Wisłoką Dębica. Od pierwszego gwizdka sędziego goście postanowili wziąć sprawy w swoje ręce a właściwie nogi i przystąpili do zdecydowanego ataku. Okazje do zdobycia bramek mają Tomasz Tymosiak i Rafał Borysiuk. Gospodarze groźniejsze akcje stwarzają w pierwszej fazie gry po strzałach Dariusza Bieszczada i Norberta Podlaska. W 15 minucie Adison Pereira będąc sam na sam z Łukaszem Ćwiczakiem strzela gola dla Orląt. Po stracie bramki gospodarzy stać było na trzy niegroźne ataki, ponownie zaznacza się przewaga gości, dobry strzał Pawła Komara z problemami łapie bramkarz Wisłoki.

Nadchodzi 22 minuta Adison Pereira i Witia Menychuk przed sobą mają tylko golkipera gospodarzy, Adison podaje do będącego w lepszej sytuacji kolegi , ten strzela i Ćwiczak musi wyjąć piłkę z siatki. Dwie minuty później Piotrek Zmorzyński postanowił wjechać z piłką do bramki, zbyt długo kiwał na polu karnym i pięć metrów od bramki  interwencja obrońcy Wisłoki przerywa akcję. Przed zakończeniem pierwszej połowy Tomasz Tymosiak mógł dwukrotnie podwyższyć prowadzenie, po podaniu Pawła Komara niedokładnie trafia w piłkę.Druga okazja to bardzo ładny strzał z dystansu , który bramkarz gospodarzy z problemami wybija na rzut rożny.   Drugą część meczu podopieczni trenera Damiana Panka rozpoczynają bardzo dobrze. Rzut rożny wykonywany w 49 minucie przez Rafała Borysiuka obrońcy gospodarzy odbijają na dwunasty metr  wprost pod nogi Arkadiusza Kota (na zdjęciu) , bardzo ładny strzał zawodnika Orląt , bramkarz Wisłoki tylko popatrzył na wpadającą do bramki piłkę. Mając trzybramkową przewagę zespół z Radzynia spokojnie prowadzi grę daleko od swojej bramki. Okazje na strzelenie następnych goli mają Adison i Melnychuk. Konrad Król w 77 minucie będąc sam z Ćwiczakiem strzałem po ziemi stara się zdobyć bramkę, bramkarz odbija piłkę , nadbiegający Adi strzela swojego drugiego gola w meczu. Orlęta kontrolują grę,Piotrek Zmorzyński i Krystian Łotys mogli powiększyć rozmiary zwycięstwa, ale strzał Piotrka minimalnie niecelny, a uderzenie Krystiana broni Ćwiczak. Orlęta rozegrały bardzo dobre spotkanie ,obrońcy ustrzegli się błędów, spokojnie i rozsądnie nie dopuszczali do groźnych sytuacji pod własną bramką. Piłka zaczęła wpadać do bramki przeciwnika i wysokie zwycięstwo drużyna Orląt odniosła zasłużenie, będąc wyraźnie lepszym  i  dobrze zorganizowanym zespołem. Na wyróżnienie zasługuje cała drużyna za profesjonalizm i zaangażowanie w całym meczu. Pomimo wysokiego prowadzenia radzyński zespół nie lekceważył przeciwnika i do ostatniego gwizdka sędziego nie pozwalał na zbyt wiele gospodarzom. Drużyna Wisłoki na początku meczu starała się dotrzymywać rytmu gościom , w miarę upływu czasu wyraźnie traciła siły i koncepcję gry.

Wisłoka Dębica – Orlęta Spomlek Radzyń 0 : 4(0 : 2).

Bramki : 15' i 77' Adison Pereira, 22' Witalij Melnychuk, 49' Arkadiusz Kot.

Składy drużyn: Wisłoka – Łukasz Ćwiczak – Dariusz Bieszczad, Kamil Oślizło, Dawid Rokita, Adrian Konrad, Radosław Lis ( 68' Bartłomiej Kowalski ), Marcin Juszkiewicz ( 83' Kacper Maik), Tomasz Barycza, Damian Pęcak( 29' Radosław Guzik), Dariusz Kantor, Norbert Podlasek (55' Paweł Remut).

Orlęta – Adam Wasiluk – Marek Leszkiewicz, Wojciech Jakubiec, Adrian Zarzecki, Paweł Komar, Witalij Melnychuk ( 69' Konrad Król), Rafał Borysiuk, Arkadiusz Kot ( 63' Krystian Łotys), Piotr Zmorzyński, Tomasz Tymosiak (74' Dariusz Ptaszyński), Adison Pereira (80' Konrad Maca).

Żółte kartki: Wisłoka – Remut 67',Oślizło 70', Konrad 73' ; Orlęta- Kot 47', Ptaszyński 90'.

Sędziowie : Pan Konrad Tomczyk – sędzia główny, Panowie Paweł Drabik i Damian Kublas- sędziowie asystenci - wszyscy z OZPN Jarosław.